Protest pracowników sfery budżetowej

Strona 7 z 18    [ Posty: 175 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 19 kwie 2018, 8:12

Iks pisze:A w ośrodkach gdzie nie jesteśmy sami de facto i tak "jesteśmy sami". Większość się nie chce wychylać i angażować, zresztą oni chyba nawet wierzą, że nie zasługują na większe wypłaty, bo nie tyrają po 14 godzin dziennie na własnej działalności - co jest powszechnie uważane za drogę do milionów. A urząd przecież ma być tani albo ma go nie być wcale.

Racja... i dziękują kierownikowi ( który jest guru), że mogą dłużej pracować za takie same pieniądze i bez odbioru godzin nadliczbowych ( bo kierownik takowych nie przewiduje). Małe miasto każdy siedzi cicho :oops: Pensja 1645 zł.
Czyscioszka
Stażysta
Od: 25 kwie 2016, 9:39

Napisano: 19 kwie 2018, 8:41

Jeżeli chodzi o podwyżki dla nas, to w to nie wierzę, bo tak jak napisała Rafalska zależne, jest to od woli kierownika- a ten zawsze nie ma.
Chyba, że zagrozimy Rafalskiej protestem, przed samym okresem zasiłkowym, to może Rafalska przyciśnie kierowników i docenią naszą pracę.
- jedyne wyjście widzę w tym, żeby zebrali się pracownicy SR, SW, FA i hurtowo zasypali ministerstwo pismami czy mejlami o naszej sytuacji, jak pisałam w podwyżki nie wierzę, ale chociaż zmiana okresu zasiłkowego.
-ja na swój list , który wysłałam zaraz po wejściu w życie ustawy o ŚW , nie dostałam odpowiedzi, ale może jeden to za mało. Napisałam między innymi o tym, że tyle się mówi o tym programie 500+ jak to ma pomóc ludziom, a co z nami pracownikami? często osoby , które pracują przy ŚR , dostały ŚW w "prezencie" za dodatek 300zł. brutto!!! o pracy pracowników socjalnych mówi się, że taka ciężka, wciąż karzą ich doceniać, a nasza co,łatwa jest??? Ale pracownicy mają swoje związki zawodowe, a my tylko wylewamy swoje żale na forum ,a to nic nie da.Jeżeli mielibyśmy coś zmienić, to podkreślam jeszcze raz , zasypać ministerstwo pismami, może oczy im się otworzą.
Iwona28
Stażysta
Od: 09 cze 2017, 8:06

Napisano: 19 kwie 2018, 9:04

Tylko to pewnie też jest tak, że w sprawozdaniach się wszystko zgadza, kasa wydana, kilka osób zatrudnionych - to wiadomo, że za małe pieniądze. A faktycznie w świadczeniach pracuje jedna, a reszta etatów łata braki kadrowe w innych działach w opsie. Koszty obsługi ośrodków pokrywają gminy, a te nie lubią wydawać tam gdzie nie ma zwrotu w myśl "gospodarności". Pomoc społeczna kosztuje, a Polacy rozdawnictwa nie znoszą, to po co jeszcze płacić tym co rozdają? W wyborach by ich wypunktowali za to, że urzędasy, nieroby kokosy zarabiajo. A nas - wiadomi, wrzucono do opsów, bo nikt inny nas nie chciał, bieda stygmatyzuje, nawet tych którzy z tą biedą mają walczyć, (u nas były kiedyś wypłaty w urzędzie, to burmistrz kazał przenieść, bo mu ludzie "śmierdzieli"), gdzieś tam się jakieś stare biurko wstawiło do schowka na szczotki - pożytek z tego przecież niewielki (kolejne rozdawnictwo dla patologii hurr-durr), ale chociaż państwo dotuje no to się porobi remonty, pokupuje sprzęt dyrekcji i socjalnym itd. Ministerstwo o tym pewnie doskonale wie, ale jakby coś zrobiło to mopsy padną kompletnie, a co za tym idzie pomoc społeczna się rozłoży. To jest walka z wiatrakami, najpierw trzeba zmienić sposób myślenia o usługach publicznych, zastanowić się jak ma wyglądać SPRAWNA administracja - a takowa niestety oznacza, że będzie ona kosztować konkretne pieniądze. Tanie państwo to państwo z tektury, specjaliści nie będą w większości przypadków pracować za dwójkę, a ci co za te pieniądze pracują to się z reguły nie będą za takie pieniądze angażować - bo to jest plucie w mordę a nie "wynagrodzenie". I tak sobie można gadać.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Napisano: 19 kwie 2018, 9:09

to chociaż powalczmy o to co realne, chociazby o zmianę okresu zasiłkowego. Te najfajniejsze miesiące musimy tyrać, jet problem z urlopami, nasze dzieci mają wakacje, a my po pracy padamy na pysk i nie mamy siły na plażę jechać.
Iwona28
Stażysta

Napisano: 19 kwie 2018, 9:28

a ja proponuje tym co w CASie maja dostęp do podobaszaru PS sprawdzić sobie sprawozdanie jednorazowe z marca 2017, które dotyczyło wynagrodzeń za 1 miesiąc (bez premii, nagród czy 13stek) w ośrodkach pomocy społecznej z podziałem na kadrę kierowniczą, pracowników socjalnych i administracyjnych.
Żeby zobrazować temat powiem, że np u nas łącznie 4 pracowników administracyjnych zarabia o 30% mniej niż 2 osobowa kadra kierownicza....
pracownik.roku
Praktykant
Od: 19 kwie 2018, 8:46

Napisano: 19 kwie 2018, 10:46

Czytam wszystkie wypowiedzi..i smucę się ...ale nie tylko wysokościami wynagrodzeń...ale smutne jest to że nie ma jedności w załogach ops-ów.
Przecież to nie tylko osoby, które pracują w działach obsługujących 500+ czy rodzinne, zarabiają nie wiele.
Sprawa niskich wynagrodzeń dotyczy wszystkich pracowników ośrodków pomocy społecznej, tym z administarcyji, pracowników socjalnych, z dodatków mieszkaniowych i energetycznych, itp. WSZYSTKICH!!!!.
Jesteśmy spychani ma margines sfery budżetowej....bo przecież wszyscy widzą nas tylko jak wydajemy pieniądze...a wiemy że to tylko część naszej ciężkiej pracy. Nie jesteśmy traktowani na różni jak funkcjonariusze Policji i Straży, lub pracownicy służby zdrowia. A to przecież my obsługujemy tych wszystkich klient ów co oni...i też ta praca jest dla nas obciążająca i niebezpieczna.
Kiedy to się zmieni..........

Drażni mnie również fakt, jak mówi się z telewizji ogólnopolskiej że budżetówka/administaracja dostaje podwyżki....tylko nie mówi się że mowa wtedy o administracji rządowej i nauczycielach!!!!!!!!
Bolesławiec
Praktykant
Od: 19 kwie 2018, 10:32

Napisano: 19 kwie 2018, 10:50

no własnie podwyżki...raz na trzy lata i jakieś 100zł. brutto!!!
Iwona28
Stażysta

Napisano: 19 kwie 2018, 11:11

gmina wiejska z ponad 5 tys mieszkańców, jesteśmy w strukturze gops, budżet na rodzinne fa i 500 plus około 10 milionów, zatrudnionych dwóch pracowników, z tym że jeden na pół etatu oddelegowany do innej jednostki na zastępstwo, czyli w praktyce 1 pracownik - jak była rozmowa z szefem żeby zatrudnić kogoś innego to odp była ale wy to z 2-3 miesiące pracujecie a potem to już pełen luz ... no i co dalej
oprócz obsługi śr 500 plus i fa mamy dodatkowo: pocztę przychodzącą-wychodzącą co w okresie zasiłkowym zajmuje pół dnia wpisywania wniosków, kolejne pół dnia pakowanie i wysłanie listów, do tego giodo - rodo, archiwum całego gops, koleżanka robi umowy dla opiekunek, terapeutów, ja mam płatnika zus, koleżanka ma przelewy i teraz sprawy kadrowe pracowników, konkretnie płace - urlopy - żadna dodatkowa kasa za tym nie idzie
wynagrodzenia no to temat jak u wszystkich, na koniec roku kupujemy wszystkich w koło co chcą, tu na plus bo wydajemy byle nie oddawać dotacji, na stanie w okresie ostatnich 5 latach kupiono ze 2 laptopy i ze 3 inne komputery, których my nie używamy, ale kase trzeba wydać a po co dać premie, nagrody pracownikom za rok pracy - pewnie inni też by chcieli
uważam że wina jest dwóch stron, samorządów które tak robią tj. płacą mało pracownikom mimo, że 1 zł nie dokładają, gorzej jak oddają kasę albo kupują co idzie, no i ministerstwa - uw który nie kontroluje tego
wystarczy, że uw puszczą kontrole tylko z wydatkowania 1.5% czy 3 % i myśle coś by się zmieniło
okres zasiłkowy decyzje od stycznia do grudnia wnioski od września - października
jasiak
Starszy referent
Od: 08 mar 2017, 13:29

Napisano: 19 kwie 2018, 11:17

za chwilę ktoś powie jak Wam tak źle to możecie iść gdzie indziej do pracy - i ma rację
ale ja np lubię swoją pracę, pracuje już w rodzinnych 10 lat i pewnie bedę pracować dalej
tylko uważam, że wszędzie się mówi, że lekarze, że pielęgniarki, że policja i wiele innych zawodów jest nie docenianych, a prawda jest taka że u nas nic lepiej nie jest
jasiak
Starszy referent
Od: 08 mar 2017, 13:29

Napisano: 19 kwie 2018, 12:44

Dlaczego pracownicy opsów zarabiają mało - może wiąże się to z tym, że większość polaków jest negatywnie nastawiona do "socjalu"? :roll:

Obrazek

Obrazek
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

PoprzedniaNastępna

Strona 7 z 18    [ Posty: 175 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]