pełnoletnia wychowanka z dzieckim w POW typu socjalizacyjneg

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 14 kwie 2017, 11:50

Witam,
małoletnia wychowanka POW typu socjalizacyjnego w lutym urodziła dziecko i obecnie jest urlopowana, wspólnie z dzieckiem zamieszkuje u ojca jej dziecka (nadal jest wychowanką POW. W maju br. osiągnie pełnoletność. Wniosła prośbę o wyrażenie zgody na pozostanie w dotychczasowej placówce POW (typu socjalizacyjnego) po osiągnięciu pełnoletności do końca bieżącego roku kalendarzowego. Czy istnieje możliwość wyrażenia zgody Dyrektora POW na dalsze przebywanie w/w wychowanki wraz z jej dzieckiem (dziecko nie ma postanowienia sądu o umieszczeniu w żadnej placówce)
pcpr
Praktykant
Posty: 3
Od: 14 kwie 2017, 8:15


Napisano: 19 kwie 2017, 14:57

Z mojego doświadczenia wynika, po pierwsze że małoletnia po uzyskaniu pełnoletniości musi kontynuować naukę szkolną, jest to warunek aby sama mogła być w placówce.
Po drugie małoletnie urodzone jej dziecko bez postanowienia sądu nie może przebywać w placówce skoro nie zostało wydane postanowienie razem z matką po urodzeniu.
Po trzecie w przypadku gdyby było takie postanowienie na dziecko wydane przez sąd to z chwilą uzyskania pełnoletniości przez matkę, trzeba by było wystąpić o ograniczenie jej władzy rodzicielskiej nad tym dzieckiem. Wtedy oboje mogliby mieszkać w placówce do ukończenia przez nią szkoły np. do usamodzielnienia. Wtedy mogliby opuścić razem placówkę z dzieckiem o ile sąd przywrócił by jej władzę rodzicielską.
piotr 00
Praktykant
Posty: 1
Od: 19 kwie 2017, 14:46


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]