Odpłatność za pobyt w DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: naitsyrk85

Napisano: 20 kwie 2017, 15:23

Witam, mam prośbę czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na raczej banalne pytanie, mianowicie osoba przebywa w DPS wzrósł koszt utrzymania mieszkańca od marca 2017 r.
od 1 marca 2017 roku wzrósł również dochód tej osoby i przekracza 10% kryterium w związku z tym należy wydać nową decyzję.
Pytanie brzmi czy odpłatność mieszkańca w związku ze wzrostem dochodu zwiększa się od 1 marca 2017 r czyli od momentu nabycia większego dochodu, czy od 1 kwietnia 2017 r.tj w miesiącu następującym po m-cu wzrostu dochodu?
Pięknie dziękuję za pomoc.
kate1
Praktykant
Posty: 32
Od: 01 gru 2014, 15:52
Podlaskie


Napisano: 21 kwie 2017, 7:33

Od kwietnia
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
Starszy referent
Posty: 744
Od: 09 gru 2010, 9:31
warmia, mazury

Napisano: 21 kwie 2017, 10:21

Czy ktoś z państwa miał sytuacje, żeby żona nie wyraziła zgody na doplacanie do pobytu męża w domu kiedy jej dochód przekracza 300%? Jesli tak to bardzo proszę o wzór uzasadnienia decyzji ustalającej odpłatność.
JUKLA
Praktykant
Posty: 13
Od: 30 mar 2017, 14:13

Napisano: 11 sie 2017, 10:38

Zmiana odpłatności od kwietnia.



W przypadku odmowy podpisania umowy przez Osobę Obowiązaną, wystawiamy decyzję
ustalającą miesięczną opłatę Pani X za pobyt Pana/i Y w DPS w wysokości ...



Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 16, art. 59 ust. 1 w związku z art. 61 ust. 1, 2 pkt 2b, art. 60 ust. 1, art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 930 z późn. zm.), Zarządzenie Nr ........... (Dziennik Urzędowy .............), art. 104 § 1 k.p.a. ustawy
z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego
PCPRW
Praktykant
Posty: 5
Od: 21 lis 2014, 12:23


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]