Uprawnienia pracowników socjalnych DPS-u zatrudnionego na zlecenie powiatu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 28 mar 2013, 10:46

Czy w myśl cytowanego poniżej art. 25 UOPS z 2013 r. pracownicy socjalni zatrudnieni w DPS prowadzonych na zlecenie powiatu nie mają prawa przeprowadzać wywiadów środowiskowych? Czy tak należy interpretować ten przepis?

Art. 25. 1. 44) Organy administracji rządowej i samorządowej, zwane dalej „organami”, mogą zlecać realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, udzielając dotacji na finansowanie lub dofinansowanie realizacji zleconego zadania organizacjom pozarządowym, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 tej ustawy, prowadzącym działalność w zakresie pomocy społecznej, zwanych dalej „podmiotami uprawnionymi”.

2. 45) Zlecanie realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej nie może obejmować:

1) ustalania uprawnień do świadczeń, w tym przeprowadzania rodzinnych wywiadów środowiskowych;
~Karoll


Napisano: 28 mar 2013, 14:47

czy to nie dotyczy tylko i wyłacznie oragnizacji pozarządowych ?
~ola

Napisano: 05 kwie 2013, 16:52

Pracownicy DPS-ów niepaństwowych, czyli takich jak organizacje pozarządowe (fundacje, zgromadzenia zakonne itp) niestety nie mogą przeprowadzać wywiadów.
~maciek

Napisano: 15 kwie 2013, 14:27

To niestety to chyba nie tak duży problem dla pracowników socjalnych tego typu domów, bo to oznacza dla nich znacznie mniej pracy. Skąd o tym wiesz Maćku? Znasz pracowników z takiego domu, którzy nie robią wywiadów?
~Karoll

Napisano: 15 kwie 2013, 16:18

art.25 ustawy o pomocy społecznej
~maciek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]