nie ukradł pieniędzy, ale... wziął je bezwiednie

Strona 1 z 3    [ Posty: 24 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 20 lut 2018, 14:55

6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 20 lut 2018, 15:14

biedny człowiek... Nie wiem za co go po sądach targają.
Każda kasta ma problemy z oczyszczeniem własnego środowiska.
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 21 lut 2018, 10:50

jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, to powiem, że opinia biegłych w tej sprawie mnie przekonuje absolutnie. Oznacza to, że przychylam się do stanowiska Piotrowskiej co do uzasadnienia orzeczenia.
Takie sytuację się zdarzają. Od siebie tylko dopowiem, że istnieją takie formy kontroli społecznej jak: formalne, nieformalne, zewnętrzne i wewnętrzne. Bywa tak, że wew.i nief. są wystarczające dla sprawcy. Ponadto, proszę spróbować przyjąć inną perspektywę spojrzenia na sprawę, stawiając na miejscu tego człowieka, siebie.
Zosia.
Stażysta
Od: 01 lis 2017, 17:07

Napisano: 21 lut 2018, 10:55

,,Sędzia sprawozdawca Agnieszka Piotrowska stwierdziła, że skład SN nie mógł znaleźć logicznego uzasadnienia dla chęci kradzieży 50 zł z tak wysokimi zarobkami jak wynagrodzenie sędziego. Sędzia dodała, że w tej sytuacji - rozstrzygając o motywach sprawcy - za najbardziej wiarygodne należy uznać... wyjaśnienia jego samego. Powiedziała, że sędzia musiał sobie zdawać sprawę z tego, że wykrycie tego zdarzenia graniczyło z pewnością".
Nazywajmy rzeczy po imieniu. Kradzież jest kradzieżą. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny.
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor

Napisano: 21 lut 2018, 14:52

Nauki prawne oscylują wokół paradygmatów: teologiczny, prawno-naturalny, pozytywistyczny oraz psychologiczno-socjologiczny,co oznacza, że nie wszystko wyjaśnia się w oparciu o zasadę czystko logiczną, stąd stwierdzenie "skład SN nie mógł znaleźć logicznego uzasadnienia dla chęci kradzieży 50 zł z tak wysokimi zarobkami jak wynagrodzenie sędziego (...), w tej sytuacji - rozstrzygając o motywach sprawcy - za najbardziej wiarygodne należy uznać... wyjaśnienia jego samego."
Zrozumienie tego problemu wiąże się z przyjęciem takiej perspektywy. Nie zawsze jest tak: że: "zadziwiająco niski wyrok, niewspółmierny do wyrządzonego czynu" uzasadniać należy machlojami itd.
Osobiście wywinęłam taki numer, że przeciętnego obywatela, który był w identycznej sytuacji jak, zdziwiłaby reakcja Sądu.
Zosia.
Stażysta

Napisano: 21 lut 2018, 15:18

Polskie prawo jest jak płot: żmija zawsze się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a tylko bydło i barany nie mogą go pokonać /Remi Dobrzyński/
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
Julia32
Referent
Od: 17 mar 2016, 9:51

Napisano: 24 lut 2018, 1:06

Osobiście nie rozumiem, jak można zgarnąć nie swoje 50zł i twierdzić, że to było przez zmęczenie, roztargnienie etc. Takim tłumaczeniem może jeszcze auto ktoś chwyci i powie, że się pomylił. Sąd za to skazał człowieka za kradzież batonika https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 55463.html
Jakby nie patrzył - kasta ma się dobrze w tym kraju.

EDIT
W tv było puszczone nagranie w zwolnionym tempie - ten "sędzia" trzyma portfel w jednej dłoni a drugą dłonią zgarnia hajs i ładuje do kieszeni zamiast do portfela
No hello, jakim idiotą trzeba być, aby nie zauważyć dziwnego zachowania unniewinioego złodzieja. Frajerstwo nie zna granic.
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 02 cze 2016, 10:23
Polska B

Napisano: 26 lut 2018, 9:08

Zosia mierzy swoją miarą, widocznie też jest tak roztargniona jak sędzia
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor

Napisano: 26 lut 2018, 10:32

6i9 pisze:Zosia mierzy swoją miarą, widocznie też jest tak roztargniona jak sędzia

Mrozy straszne...załóż płaszcz, okryj ramiona. Ponadto w zestawieniu z nickiem 6i9 wygląda to słabo.
Zosia.
Stażysta

Napisano: 26 lut 2018, 10:36

:lol: Nic konstruktywnego nie wniosłaś tą swoją wypowiedzią. Jak nie masz nic do powiedzenia to zamilcz Zosiu :lol: :lol:. Nie wiem o co Ci chodzi z moim nickiem, to po prostu cyfry gdzie 6 i 9 oznaczają dni urodzin moich dzieci. Żeby Zosia miała takie myśli :?
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor

Następna

Strona 1 z 3    [ Posty: 24 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]