Doręczone czy nie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 19 gru 2013, 15:48

Zawiadomiłam dłużnika o wszczęciu postępowania w sprawie zwrotu (zawiadomienie odebrane osobiscie przez dłużnika)
Decyzja wypada po 3 tygodniach - wraca z adnotacją \"nie zamieszkuje pod wskazanym adresem - wyprowadził się, nie jest zameldowany\". Oczywiście dłużnik w zawiadomieniu o wszczecu był poinformowany o obowiązku iformowania o zmianie adresu.
Czy moge uznać ze mam decyzję doręczoną czy nie?
~OLA


Napisano: 19 gru 2013, 16:09

a masz na zwrotce informację o awizowaniu?
~Jagoda

Napisano: 19 gru 2013, 16:10

tylko nie zamieszkuje - nie było awizowania
~OLA

Napisano: 19 gru 2013, 16:12

Wydaje mi sie, ze nie możesz uznać ze masz decyzję doręczoną.
KPA
Art. 41. § 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.
§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.


Wydaje mi sie, że ten par 2 ma zastosowanie tylko wtedy kiedy nastapiło doręczenie tzn. było chociaż podwójne awizo...w twoim przypadku tak nie jest
ale może się ktoś jeszcze wypowie?
~Jagoda

Napisano: 19 gru 2013, 16:56

jak odebrał osobiście wszczęcie i na wszczęciu było pouczenie to masz odebraną decyzję
~Elmer

Napisano: 19 gru 2013, 16:58

dzięki :)
~OLA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]