dłużńik zagranicą POMOCY

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 gru 2013, 12:48

witam. Dostałam informację od komornika na podstawie ustaleń policji że dłużnik przebywa w Szwecji zarobkowo co ja mam teraz zrobić. Bardzo proszę o informację krok po kroku Plis
~Kaśka 1

Napisano: 20 gru 2013, 13:28

1. wezwij stronę żeby zapoznała się z tym dokumentem - najlepiej pisemnie
2. strona pisze pismo do Sądu Okręgowego o prowadzenie postepowania w sprawie bezskuteczności egzekucji
3. Ty zawieszasz postepowanie - na wniosek strony- do czasu otrzymania pisma z Sądu Okręgowego, gdyby była skuteczna egzekucja a strona pobiera FA to później ma nienaleznie pobrane świadczenia, ale możesz tez wypłacać. Strona niech sie okresli co macie robić, żeby poźniej nie miała do Was pretensji jak będzie NP. na przyszły okres świadczeniowy przy składaniu wniosku musi juz mieć pismo z Sądu Okręgowego o bezskuteczności egzekucji. Więc poinformujcie, żeby wystapiła sobie już w sierpniu 2014r.
~ewa

Napisano: 20 gru 2013, 14:03

Ewa dzięki za informację ale zapomiałam dodat że wierzycielka u nas już nie bieże ale muszę wszyskie pisma a zwłaszcza decyzję o zwrocie wysłać do dłużnika i koresondencja wraca co w taki przypadku
~Kaśka 1

Napisano: 20 gru 2013, 14:44

Komornik sądowy spokojnie może prowadzić egzekucję od dłużnika przebywającego zagranicą.

Jak znasz adres to 40 Kpa.
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 23 lip 2007, 22:51
wieś, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]