Wniosek dłuznika o wstrzymanie zajęcia komorniczego

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 sty 2014, 13:12

Czy zdarzyło wam się po otrzymaniu wniosku dłużnika dot. wstrzymania zajęcia wynagrodzenia wnioskować do komornika o rezygnację z egzekucji zadłużenia z FA ?

Aktualnie FA nie jest już pobierane, jednak zadłużenie istnieje. Komornik twierdzi, ze to czy on będzie ściągał dług zależy tylko od nas, ze wystarczy pismo od nas aby on nie zajmował wynagrodzenia, albo aby zmniejszył procent zajęcia. Dłużnik twierdzi, że będzie wpłacał sam poza komornikiem (czary mary :), a ja twierdzę, ze jedyna droga to art. 30 ust. 2 ustawy - rozłożenie na raty lub umorzenie.

Przecież nie mam żadnych podstaw prawnych do ingerowania w zadania komornika dot. ściągalności
~Renia


Napisano: 09 sty 2014, 13:30

zgodnie z ustawą o postępowaniu egzekucyjnym w administracji możesz się pokusić o zgodę na zmniejszenie zajęcia komorniczego np o określoną kwote - opóźni sie spłata długu. Zasadniczo robie tak w wyjątkowych przypadkach kiedy ma facet 4 decyzje zwrotowe i np może wpłacać 200 zł - jasne że rozłożenie na raty decyzji jest bez sensu bo musiałabym zrobic raty po 50 zł w każdej decyzji po 60, no i oczywiście chce, spłaca i dokumentuje trudną sytuacje - wrócili do siebie z wierzycielką i na tak dużym obciążeniu komorniczym cierpią osoby uprawnione.
Nie sądzę żeby dało się uzasadnić zgodę na zaprzestanie prowadzenia egzekucji przez komornika co do FA.
~asik

Napisano: 09 sty 2014, 13:31

Nie jesteś wierzycielką (osobą prywatną) i nie masz prawa wnioskować o rezygnację z egzekucji środkow budżetu państwa. Możesz tylko to. o czym mowa w art.30 ustawy.
~OPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]