Cóż zrobić?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 26 mar 2015, 18:25

Zadzwonił dziś do mnie dłużnik i oświadczył, że 25 marca 2015 r. wpłacił wierzycielce na konto 400,00 zł. Pani aktualnie pobiera FA. Nadmienię, że nie mam żadnego dowodu wpłaty ze strony dłużnika. Twierdził, że oczywiście posiada polecenie przelewu więc powiedziałem mu aby udał się do organu właściwego dłużnika i tam zgłosił sprawę.
Czy to od razu jest nienależnie pobrane czy mogę wezwać panią do wyjaśnienia i jeśli potwierdzi to polecić przekazać pieniądze komornikowi lub bezpośrednio nam na poczet zadłużenia? No i na co się powołać w przypadku pisma, że nie może pobierać jednocześnie FA i kasy od dłużnika?
Rozumiem podstawą wezwania będzie KPA oraz Art. 19 ust. 2 naszej ustawy. ale gdzie jest, że nie może jednocześnie pobierać FA i pieniędzy od dłużnika? Wierzycielka ma zasądzone alimenty w wysokości 1000 zł.
Jeśli coś poplątałem to przepraszam ale jestem nowy w FA a takiej sytuacji nigdy nie było.
Marek66


Napisano: 27 mar 2015, 9:32

NP
ale najpierw postępowanie wyjaśniające przeprowadź, wezwij wierzycielkę i niech się oświadcza pod odpowiedzialnością karną czy brała czy nie
eMGie
Starszy referent
Posty: 686
Od: 06 wrz 2013, 12:13
Duża, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]