Elmer pomóż proszę :)

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 31 mar 2015, 12:33

fundusz wypłacany do 30.09.2014
w październiku 2014 zmarła matka osób uprawnionych (niepełnoletnich)
opiekunem prawnym została ciocia dzieci- w postanowieniu sądu brak informacji o alimentach na dzieci

wniosek na fundusz złożony w marcu 2015 bez zaświadczenia o bezskuteczności egzekucji
Komornik nie chce wydać zaświadczenia, ponieważ opiekun prawny nie złożył wniosku o egzekucję alimentów. Ponadto w postanowieniu sądu w sprawie ustalenia opiekuna nie ma informacji o alimentach

Co w takim przypadku?
Izka33

Napisano: 31 mar 2015, 12:37

wezwanie do złożenia wniosku lub wskazania komornika prowadzącego egzekucję pod groźbą pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia (decyzją)
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 31 mar 2015, 12:46

opiekun prawny nie złożył wniosku u komornika
czy w takim przypadku po złożeniu wniosku o egzekucję alimentów musi czekać 2 m-ce na zaświadczenie?
Izka33

Napisano: 01 kwie 2015, 9:31

?
Izka33

Napisano: 01 kwie 2015, 9:36

jeżeli komornik założy nową sprawę to tak.
To zależy już od komornika
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]