fundusz alimentacyjny

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 lip 2015, 7:12

Jeżeli dłużnik alimentacyjny zmarł 13 lipca 2015 r. przed wypłatami FA za lipiec 2015 r. To czy należy wypłacić FA za lipiec ?
~~`OPS


Napisano: 21 lip 2015, 8:13

Tak, bo świadczenia z funduszu są niepodzielne i nawet gdyby zmarł 2 lipca to sie należy.
Więc spokojnie możesz wypłacić :D
jejejej

Napisano: 21 lip 2015, 10:35

Nie, dlatego że świadczenia są niepodzielne i nie płacisz za żadne dwa, pięć czy osiem dni bo to właśnie dzielenie, no i oczywiście art. 28 ust. 3.
bleblak

Napisano: 21 lip 2015, 11:28

nie wypłacasz za lipiec
FUN DUSZek
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 223
Od: 18 sie 2011, 10:13
miasto, polska

Napisano: 21 lip 2015, 12:03

Przecież należy sie wypłata.
jejejej

Napisano: 21 lip 2015, 12:21

jejejej pisze:Przecież należy sie wypłata.

Bo?
bleblacz

Napisano: 21 lip 2015, 13:42

bo fundusz jest niepodzielny, od od 1go dnia każdego miesiąca osoba uprawniona nabywa prawo do świadczeń .
Ale róbta co chceta
hej

Napisano: 21 lip 2015, 13:49

hmm.... sprawa sporna. Może Elmer sie wypowie?????
Nowa FA

Napisano: 21 lip 2015, 14:08

hej pisze:bo fundusz jest niepodzielny, od od 1go dnia każdego miesiąca osoba uprawniona nabywa prawo do świadczeń .
Ale róbta co chceta

Skoro jest niepodzielny to czemu dzielisz i wypłacasz za np.: 1 dzień? Argument na który się powołujesz stoi w sprzeczności to tezy którą wysnuwasz.
blablak

Napisano: 21 lip 2015, 14:29

FA jest niepodzielne w tym sensie, że albo się należy albo nie. W przypadku śmierci dłużnika należności o których mowa itd. wygasają art. 28 ust. 3. Jeśli organ wypłaci świadczenia po tej dacie to nie będzie mógł ich wygasić na mocy tego przepisu.
Gość

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]