Nowy tatuś

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 sty 2016, 15:18

Pani pobiera FA na pierwsze dziecko, w styczniu urodziła drugie z innym facetem ( jest w akcie urodzenia).
Czy musi nowego tatusia wpisać w skład rodziny ? ( Utrzymują kontakty ale nie mieszkają razem)
Alinka

Napisano: 20 sty 2016, 15:26

Tak musi chyba że też zasądzi sobie od niego alimenty ale póki ich nie ma to musi byc w składzie rodziny i musza byc jego dochody
Megan 28

Napisano: 20 sty 2016, 15:32

Baaardzo dziękuję
Alinka

Napisano: 20 sty 2016, 16:12

rodzinie – oznacza to odpowiednio następujących członków rodziny: rodziców osoby uprawnionej, małżonka rodzica osoby uprawnionej, osobę, z którą rodzic osoby uprawnionej wychowuje wspólne dziecko, pozostające na ich utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25. roku życia oraz dziecko, które ukończyło 25. rok życia otrzymujące świadczenia z funduszu alimentacyjnego lub legitymujące się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z tą niepełnosprawnością przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy, o których mowa w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 114 i 693) albo zasiłek dla opiekuna, o którym mowa w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U. poz. 567), a także osobę uprawnioną; do rodziny nie zalicza się: (...)

A gdzie Wy wyczytaliście że osoba które nie wychowuje dziecka to taka która jest zobowiązana wyrokiem sądowym do płacenia alimentów na jego rzecz?
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 23 lip 2007, 22:51
wieś, Polska

Napisano: 20 sty 2016, 16:15

Megan 28 pisze:Tak musi chyba że też zasądzi sobie od niego alimenty ale póki ich nie ma to musi byc w składzie rodziny i musza byc jego dochody

A który przepis o tym mówi, Megan? Nie spotkałam się z takim.
nitka
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 31 paź 2014, 20:34

Napisano: 20 sty 2016, 18:44

Ok, skoro utrzymują kontakt ( dobry) to wspólnie wychowują, mimo że nie zamieszkują razem.
Wobec tego tatusia należy wpisać w skład rodziny.
Od tatusia bierzemy dochód i jeśli przekroczą to uchylamy fundusz od lutego 2016, tak? (dziecko urodzone w styczniu 2016 )
Alinka

Napisano: 21 sty 2016, 10:09

Alinka pisze:Ok, skoro utrzymują kontakt ( dobry) to wspólnie wychowują, mimo że nie zamieszkują razem.

To że ktoś z kimś utrzymuje jakiś kontakt nie oznacza jeszcze że go wychowuje.
Jeśli wnioskodawca oświadczy że wspólnego dzieciaka z byłym konkubentem nie wychowuje to musiałabyś mieć dobre dowody na obalenie wiarygodności takiego oświadczenia. Ustawa wyraźnie wskazuje w jakiej sytuacji konkubent może znajdować się w składzie rodziny. Jedyną przesłanką do włączenia takiego rodzica do składu rodziny jest warunek wychowywania wspólnego dziecka z rodzicem osoby uprawnionej. Nic nie ma o alimentach i "dobrych" kontaktach z dzieckiem. Nie ma też możliwości niewpisywania w skład rodziny konkubenta jedynie na podstawie tego że ma złe kontakty z dzieckiem i wyrok alimentacyjny na te wspólne dziecko.
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
wieś, Polska

Napisano: 21 sty 2016, 10:52

Miałam 4 odwołania na przekroczenie dochodu po dodaniu ojca drugiego urodzonego dziecka do składu rodziny. Kobietki się odwołały i SKO utrzymywało mi w mocy decyzje więc dlatego jest takie moje stanowisko w tej sprawie. Kontrola z urzędu wojewódzkiego też mi tego nie zarzuciła, że źle robię. Dlatego dla mnie jak kobietka rodzi kolejne dziecko to dodajemy je do składu rodziny łącznie z dochodem jego tatusia.
kkk

Napisano: 21 sty 2016, 11:00

Baju, baju albo miałaś szczęście bo stanęło na SKO a nie na WSA/NSA.
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
wieś, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]