odmowa rozenania sytuacji dłużnika

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 lis 2016, 15:41

odmówiono nam rozeznania sytuacji dochodowej dłuznika który zwrócił się o umorzenie, co teraz zrobić wydac decyzję odmowną ?
ania77

Napisano: 16 lis 2016, 16:24

a kto wam domówił? Może podstawę mieliście kiepską?
Nie możesz na tej podstawie odmówić, że ktoś ci odmówił rozeznania
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 17 lis 2016, 8:52

odmówił organ właściwy dłuznika. nasza postawa art. 30 ust. 2 ustawy o FA, oraz art. 52 KPA. Ma ktoś jakieś pomysły co teraz zrobić?
ania77

Napisano: 17 lis 2016, 8:59

jaką dali podstawę do odmowy i o co dokładnie się zwracałaś?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 17 lis 2016, 9:05

Pierwszy wniosek jaki pisałam to z prośbą o przeprowadzenie wywiadu srodowiskowego. OWD napisali zwykłe pismo, że jest brak postawy prawnej na przeprowadzenie wywiadu środowiskowego. Więc my ponownie napisaliśmy pismo z prośbą o zbadanie sytuacji dochodowej rodzinnej dłużnika. Wczoraj dzwoniłam do OWD i powiedziano mi ze nie zrobią rozeznania bo to też będzie wywiad środowiskowy i nie mają do tego podstaw. Ja już przedłużałam termin załatwiania sprawy o miesiąc, w poniedziałek mam ostatni dzień na załatwienie sprawy. Powiedzieli mi że kiedyś ten dłużnik był na naszej gminie więc mamy jego wywiad środowiskowy (był 5 miesięcy temu - teraz u nas nie mieszka)i na podstawie tego wywiadu możemy sobie zrobić rozeznanie.
ania77

Napisano: 17 lis 2016, 9:14

pierwsze pismo miałaś do kitu i mieli racje - brak podstaw do wywiadu.
Drugie jest ok.
Zagroź im skargą
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 17 lis 2016, 9:19

ok, odpisze im. Ale to nie rozwiązuje tego, że podanie dłużnika nadal jest bez decyzji. Termin załatwienia sprawy już raz był przedłużany.
ania77

Napisano: 17 lis 2016, 9:21

zawieszasz postępowanie do czasu rozeznania sytuacji;

Skarga, kpa:
Art. 227. Przedmiotem skargi może być w szczególności zaniedbanie lub nienależyte wykonywanie zadań przez właściwe organy albo przez ich pracowników, naruszenie praworządności lub interesów skarżących, a także przewlekłe lub biurokratyczne załatwianie spraw.

Art. 228. Skargi składa się do organów właściwych do ich rozpatrzenia.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 17 lis 2016, 9:31

oki, chociaż nie wiem czy to coś da. Widzę że OWD nie zrobi rozeznania. A my nie mozemy wezwac dłużnika żeby z nim przeprowadzić wywiad?
ania77

Napisano: 17 lis 2016, 9:36

kobieta, na jakiej podstawie twierdzisz, że OWD nie robi rozeznania?
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]