nieprawidłowy PESEL dłużnika

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Elmer

Napisano: 02 mar 2017, 11:08

Witam. Potrzebuję pomocy. Otóż przy przesyłaniu dłużników do BIG-ów zauważyłam, że kilku dłużników ma nieprawidłowy PESEL i nie zostali przesłani. Ja pracuję od niedawna, ale wcześniej prawdopodobnie można było wklepać obojętnie jakie cyfry, byle było ich 11 i system przyjmował. I mam np. jednego dłużnika w 5-ciu pozycjach każdy z innym PESEL-em. Nie mogę zmodyfikować na prawidłowy pesel. Niby zmieniam, a za chwilę i tak pojawia się ten stary. Boję się też ich zcalić, żeby nie zniknęły mi zadłużenia. Może ktoś mi powie jak na początek poprawić ten pesel.
qwasz

Napisano: 20 mar 2017, 13:01

podbijam ! Mam taki sam problem, a do tego jak był przyznawany FA, to raz był wybierany jeden DA a raz drugi. A potem trochę spłacał i również raz był wybierany jeden Da a raz drugi i teraz też nie wiem jak to ruszyć...
qwasz, udało Ci się to jakoś rozwiązać?
niki0
Stażysta
Od: 09 sie 2016, 9:03

Napisano: 20 mar 2017, 13:16

niki0 pisze:podbijam ! Mam taki sam problem, a do tego jak był przyznawany FA, to raz był wybierany jeden DA a raz drugi. A potem trochę spłacał i również raz był wybierany jeden Da a raz drugi i teraz też nie wiem jak to ruszyć...
qwasz, udało Ci się to jakoś rozwiązać?

system informatyczny do bani
dłużnik powinien być pobierany z tzw. podręcznego słownika do którego ściągacie z ewidencji ludności powiązanej z tzw. kartoteką osób
czyli jak wprowadzam nowego dłużnika do słownika to ściągam z tzw ewidencji ludności, jeżeli go tam nie ma to wprowadzam go do kartoteki osób i ściągam do słownika przy swoim programie. Wszystko jest ze sobą powiązane nie ma możliwości żeby dłużnik czy osoba byli wprowadzani po kilka razy ponieważ każdy ma swoje ID przypisane.
Trzeba zebrać do kupy tych wszystkich dłużników i ich posklejać. Kwestia PESELu jest osobna sprawą bo komornik może podał błędny i trzeba go poprawić
eMGie
Starszy referent
Od: 06 wrz 2013, 12:13
Duża, Polska

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]