??????????

Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]

Moderator: Elmer

Napisano: 20 mar 2017, 15:18

a ja mam tylko jedno pytanie (okresy przypadkowe):
okres 2014/15 - uznanie za dłużnika i zabranie prawa jazdy
okres 2015/16 - po wezwaniu dłużnika stawił się na wywiad, pracuje ładnie płacił przez 6 miesięcy, zwrot prawa jazdy
okres 2016/17 - po wezwaniu na wywiad przyszedł pokazał środkowy palec i wyszedł, przestał płacić. Na jakiej podstawie zabierzecie mu prawo jazdy? Wystąpicie do Starosty z decyzją z okresu 2014/15?

Jak dłużnik składa pismo o zwrot prawa jazdy to wypadałoby wydać jakąś decyzję lub odmowę wszczęcia postępowania anie zwykłe pismo
Polecam lekturę:
http://www.rp.pl/Zadania/302029997-Kied ... .html#ap-4
"Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów".
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 20 mar 2017, 15:47

wiesz co Elmer mam jakieś wrażenie, że za dużo poradników czytasz, dla mnie strony internetowe nie są źródłem fachowej literatury. Ale masz prawo czytać i postepować jak uwazasz ja w tym temacie mam odmienne zdanie i go nie zmienię. pozdrawiam i miłego popołudnia zycze
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 27 kwie 2015, 14:01

Napisano: 20 mar 2017, 15:48

dzięki za odpowiedź na pytanie

Radzę przeczytać ten artykuł jak się odpisuje na pisma (parę wyroków tam tez wrzucili jak wolisz czytać wyroki)
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 20 mar 2017, 15:54

czyli? chcąc zwrócic dluznikowi prawko (co nastepuje na jego wniosek) musze zmienic decyzje...
ale pytanie czy robie cos jesli on sam nie przyjdzie (nie mial zabranego prawka bo gonie mial ) czy sama z urzedu zmieniam decyzje jesli okazaloby sie ze wplaca?
majka131
Referent
Od: 02 maja 2014, 14:56

Napisano: 20 mar 2017, 15:55

majka131 pisze:czyli? chcąc zwrócic dluznikowi prawko (co nastepuje na jego wniosek) musze zmienic decyzje...
ale pytanie czy robie cos jesli on sam nie przyjdzie (nie mial zabranego prawka bo gonie mial ) czy sama z urzedu zmieniam decyzje jesli okazaloby sie ze wplaca?

nic nie musisz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 27 kwie 2015, 14:01

Napisano: 20 mar 2017, 15:59

legalna a zastanowiłaś się kiedyś nad mocą prawną tej interpretacji ministerstwa?

Nadal ci dziękuje za udzielenie odpowiedzi na pytanie :lol:
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 20 mar 2017, 17:12

Elmer pisze:a ja mam tylko jedno pytanie (okresy przypadkowe):
okres 2014/15 - uznanie za dłużnika i zabranie prawa jazdy
okres 2015/16 - po wezwaniu dłużnika stawił się na wywiad, pracuje ładnie płacił przez 6 miesięcy, zwrot prawa jazdy
okres 2016/17 - po wezwaniu na wywiad przyszedł pokazał środkowy palec i wyszedł, przestał płacić. Na jakiej podstawie zabierzecie mu prawo jazdy? Wystąpicie do Starosty z decyzją z okresu 2014/15?

Jak dłużnik składa pismo o zwrot prawa jazdy to wypadałoby wydać jakąś decyzję lub odmowę wszczęcia postępowania anie zwykłe pismo
Polecam lekturę:
http://www.rp.pl/Zadania/302029997-Kied ... .html#ap-4

Generalnie tak... a przynajmniej to tak wygląda po wielu dyskusjach na ten temat....na podstawie decyzji 2014/15.... to oczywista bzdura... bo moim zdaniem albo uporządkują ten stan rzeczy i napiszą nam jasne przepisy o postępowaniu albo wszyscy dostaniemy po tyłkach przy najbliższej kontroli......kto się założy?
Malwina69
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 22 mar 2016, 14:19

Napisano: 21 mar 2017, 8:48

w końcu jedna odważna osoba, która udzieliła odpowiedzi na pytanie.
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 13 kwie 2017, 12:10

No właśnie
Ja przez cały okres świadczeniowy 2016/2017 wysyłam do prokuratury o ściganie na podst. starej decyzji. podobno w zeszłym roku P. Mazurkiewicz na szkoleniu mówił że tak ma być. W tym roku znów po szkoleniu jedni piszą że wysyłamy wnioski ponownie inni ze nic nie robimy, dodatkowo doszła jeszcze kwestia że wszczynamy postępowanie jeśli coś się u dłużnika zmieniło a potem umarzamy bo już została wydana decyzja ? Ja nie byłam osobiście na żadnym szkoleniu, więc chaos kompletny. Czekam tylko z trwogą na sytuację opisana przez elmera i nie wiem co zrobie gdy bede musiała wysłac o zatrzymanie prawa jazdy na podst. starej decyzji. Może zrobie to bezprawnie. Gdybym miała możliwośc pojechac na szkolenie to z cała pewnościa nie wyszłabym z niego bez uzyskania jasnej odpow. wysyłamy ponownie do prokuraury i starostwa czy nie. NIE WIEM JAK TO MOŻLIWE ZE CZESC LUDZI WYCHODZI ZE SZKOLENIA Z INFO ZE WYSYŁAMY A CZESC ZE NIE WYSYŁAMY. LUDZIE TO W KOŃCU JAK TO JEST MOŻE ODPOWIE KTOŚ KTO SŁUCHAŁ !!! WYDAJE MI SIĘ ZE JEST TO DOŚC ZNACZACA KWESTIA I NIE MOŻE BYC TAK WIELE INTERPRETACJI NA TEN TEMAT.
Nataszka
Praktykant
Od: 02 lut 2016, 15:06

Napisano: 14 kwie 2017, 8:37

Nataszka, Pan M. jak najbardziej udzielił jasnej odpowiedzi. Faktem jest, że w tamtym roku mówił inaczej i w tym roku też mówi inaczej. W co najmniej jednej kwestii została zwrócona Panu M. uwaga, że mówił inaczej - to się oburzył ;)

Każdy wie, jakie zdanie miał M. w kwestii wydawania decyzji o uznaniu dłużnika na każdy okres świadczeniowy. Inne zdanie/interpretację przedstawiało Ministerstwo. A to jak kto robił, to już każdy wie najlepiej. Zazwyczaj tak, jak nakazywała KONTROLA. Bo ile jest OPSów które z kontrolą idą na udry???

A więc tak samo i teraz - jak się dla kontroli będzie zgadzało, to i dla mnie będzie się zgadzało.
Jeżeli mam wydaną dec. to nie wysyłam ponownie wniosku o ściganie ani o zatrzymanie prawa jazdy.
Nie wszczynam ponownie postępowania i nie wydaje żadnej decyzji o umorzeniu postępowania.
Co najwyżej zastanowię się o uchyleniu dec. o uznaniu dłużnika w trybie art. 154 KPA w sytuacji, gdy dłużnik zgłosi się na wywiad i płacił przez ost. 6 miesięcy, bo fakt, tego nie robiłam.
bgh123123
Praktykant
Od: 30 mar 2017, 10:17

Poprzednia

Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]