Wrzesień wypłata funduszu dla studenta i ucznia

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 wrz 2017, 8:17

Jak robicie przy wrześniowych wypłatach FA? Czekacie na wnioski z oświadczeniem, że kontynuuje naukę w kolejnym roku szkolnym/akademickim? Na zaświadczenia? Wypłacacie?
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 211
Od: 18 kwie 2016, 12:09


Napisano: 13 wrz 2017, 8:21

czekam na zaświadczenie (do 10 dałam termin na dostarczenie) albo biorę oświadczenie i dopiero wypłacam
młoda
Referent
Posty: 368
Od: 11 mar 2015, 13:26

Napisano: 13 wrz 2017, 8:28

Dzięki! Ja też biorę albo oświadczenie albo zaświadczenie, że dziecko kontynuuje naukę w przypadku ucznia szkoły średniej, bo rok oświatowy trwa do 31 sierpnia. Więc za wrzesień już musi się wylegitymować dokumentem. Ale rok akademicki trwa do 30 września. I stąd zastanawiam się, czy zasadne jest żądam dokumentu że się uczy. Skoro go otrzyma dopiero w październiku. Pomóżcie, bo zgłupiałam.
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 211
Od: 18 kwie 2016, 12:09

Napisano: 13 wrz 2017, 8:33

pomału, studentowi płacicie, uczniowi w szkole średniej to zależy. jeżeli maturzysta to płacicie
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16613
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 13 wrz 2017, 9:08

A dlaczego maturzyście płacimy? Skoro rok oświatowy trwa do 31 sierpnia?
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 211
Od: 18 kwie 2016, 12:09

Napisano: 13 wrz 2017, 9:09

I podpowiedz proszę podstawę prawną, z której wynika że studentowi we wrześniu się fundusz należy bez oświadczeń/zaświadczeń
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 211
Od: 18 kwie 2016, 12:09

Napisano: 13 wrz 2017, 9:43

Art. 18. 1. Prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego ustala się na okres świadczeniowy począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek do organu właściwego wierzyciela, nie wcześniej niż od początku okresu świadczeniowego do końca tego okresu.

2. Jeżeli osoba uprawniona po ukończeniu nauki w szkole została w tym samym roku kalendarzowym przyjęta do szkoły wyższej, świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują również za wrzesień.
Przyjęta na uczelnie może być równie dobrze w grudniu. Dopiero w styczniu możesz ją sprawdzać. Dodatkowo osoba pisała ci oświadczenia na wniosku i na niej ciąży obowiązek zgłoszenia zmiany a nie na tobie obowiązek jej ścigania.

Rok akademicki zaczyna się w X i kończy we wrześniu. Wyjaśnienia na stronie mpips były
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16613
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 13 wrz 2017, 10:14

jak uczeń w szkole średniej nie jest pełnoletni, to też żądacie oświadczenia o kontynuowaniu nauki?
Wikkaa
Stażysta
Posty: 108
Od: 07 kwie 2017, 14:43

Napisano: 13 wrz 2017, 10:34

hm, a po co?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16613
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 13 wrz 2017, 11:52

Dzięki de Charette, człowiek całe życie się uczy.
Kto pyta, nie błądzi.
MartaW
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 211
Od: 18 kwie 2016, 12:09

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]