NEMEZIS źle liczy odestki ustawowe:(

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: naitsyrk85

Napisano: 18 sty 2009, 15:14

Przy wpłatach dłużników jak dam opcje nalicz odsetki wychodzi zupełnie co innego niż w przypadku, gdy robię zestawienie prognozowanych należności dłużników! Czy może mi to ktoś wytłumaczyć bo nie rozumiem!. Poza tym jak robię to zestawienie to program nie odejmuje mi zwróconych odsetek ustawowych w przypadku gdy komornik przekazał kwotę należności głównej + odsetki :(
~Piotrek

Napisano: 20 sty 2009, 10:39

napisałeś tak oględnie, że nie wiadomo jak Ci pomóc. Zadzwoń sobie najlepiej do INFO-R albo napisz na GG 1307874 tam jest babka co odsetki fajnie tłumaczy :-)
~Ania

Napisano: 20 sty 2009, 10:56

Niestety tak to jest jak, ktoś kto nie ma pojęcia o ekonomii próbuje być mądry. Prognozowane zobowiązania (obojętnie czy w ops czy w banku czy u teściowej) to tzw zobowiązania z planu, czyli założenie ile będzie czegoś, jeżeli polecimy zgodnie z harmonogramem. Patrząc na odsetki w zestawieniu prognozowanym w Nemezisie jest tak, że program bierze (z tego co wyczaiłem i podali mi w INFO-R) pod uwagę plan - harmonogram wypłat dla wierzycielki i ewentualne wpłaty od komornika, nie bierze pod uwagę odsetek naliczanych pod oknem dłużnika, bo do przeprowadzenia prognozy na przyszłość g... go te odsetki interesują, do tego nalicza odsetki od daty planowanej wypłaty a ta jak wiemy może się zmienić. Macie w oknie dłużnika naliczanie odsetek to się tego trzymajcie a nie próbujcie analizować czegoś co jest ponad waszą możliwość pojmowania rzeczy. Zestawienie prognozowane jest dla tych co wiedzą co z tym zrobić. Ludzie jak czytam wasze wypociny to śmiać mi się chce, bo każdy płacze zamiast otworzyć książkę i poczytać podstawy, albo chociaż zadzwonić do firmy żeby wyjaśnić sprawe.
~x

Napisano: 21 sty 2009, 19:49

ok więc wyjaśniam
wypłaciłem świadczenie z fal:
15-12-2008 roku 3000 zł
otrzymałem wpłatę od komornika:
13-01-2009 roku 500 zł
System liczy mi w zestawieniach przy prognozowanym zadłużeniu 29,82 zł i według mnie prawidłowo [3000x 28 dni (tj. okres od 16-12 do 12-01) x 13%/365] natomiast jak wprowadzam wpłatę przy dłużniku i daję opcję nalicz odsetki to wychodzi mi zupełnie inna kwota odsetek. Odsetki tutaj są liczone proporcjonalnie do wpłaty,ale nie wiadomo co jest prawidłowe? w ustawie pisze, że dłużnik jest zobowiązany do zwrotu świadczenia z funduszu wraz z odsetkami i według mnie pierwszy sposób wyliczenia jest prawidłowy. A jak wy robicie?
~Piotrek

Napisano: 21 sty 2009, 19:54

do x
Nemezis nie policzy Ci odsetek w zestawieniach prognozowanych od czegoś co nie jest wypłacone. Program bierze pod uwagę datę wypłaty i ewentualne zwroty od dłużnika. Zestawienie tworze od 01-10-2008 roku do dnia zwrotu przez komornika więc odsetki liczone są tylko za te dni.
pozdrawiam
~Piotrek

Napisano: 23 sty 2011, 20:26

Piotrek nie słuchaj X (on jest pracownikiem Inforu i na temat odsetek bredzi jak potłuczony). Program liczy do kitu i to jest niezparzeczalny fakt. Mimo zgłoszeń przez użytkowników (wejdź na forum oFA) nie potrafią tego zmienić. Dodatkowo program błędnie nalicza proporcje. Nie można w tym temacie na niego liczyć.
X radzę zmienić śpiewkę przy bredzeniu o naliczaniu prognozowanym bo ten tekst co Tobie rzucił to już dawał wcześniej i robi to na zasdzie kopiuj wklej chyba. Szkoda tylko,że to co pisze jest kompletnie bez sensu. Nie wiem co trzebą wziąć by coś tak bezdennie głupiego napisać.
~absynt

Napisano: 04 lut 2011, 12:47

ale nic nowego nie powiedziałeś wszyscy o tym wiedzą
~ops

Napisano: 04 lut 2011, 17:48

jeśli Piotr jest pracownikiem info-r to mało precyzyjnie odpowiadasz. Może wypowie się stary bywalec tego forum Krzysztof, którego intepretacje zawsze są sensowne.
~Ania

Napisano: 07 lut 2011, 12:51

tutaj każdy kto odpowiada nie tak jakby niektórym forumowiczom się podobało jest zaraz pracownikiem info-ra chore ale normalne na tym forum dlatego czasami nie warto się wysilać i coś tu pisać - ja kontaktuję się bezpośrednio z firmą.
~Ala

Napisano: 09 lut 2011, 17:27

kontakt z firmą w tym zakresie nic nie daje.
Nie wiem jak w innych przypadkach, ale x rzeczywiście jest pracownikiem inforu
~qew

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]