wygasiłam dm zapomniałam wygasić de!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 21 sie 2017, 11:18

W sierpniu 2017 wygasiłam decyzje o dodatek mieszkaniowy niestety zapomniałam analogicznie wygasić decyzje o DE jak wybrnąć z takiej sytuacji,co byście proponowali? :( Niewątpliwie muszę wygasić ale czy teraz mogę wygasić od sierpnia, i poprosić grzecznie Panią o zwrot tego sierpnia, i korekta do sprawozdania do DUW.??? :? :( :shock:
ULAK
Praktykant
Posty: 18
Od: 05 kwie 2017, 8:00


Napisano: 22 sie 2017, 21:14

Od miesięcy bezskutecznie pytam na forum: na jakiej podstawie prawnej można „wygasić”? :shock:

Na razie znajduje w przepisach „stwierdzenie wygaśnięcia” (art. 162 Kpa). Moim zdaniem jest to istotna różnica.
Stwierdzenie takie może być tylko po czasie. W efekcie nie widzę logicznej różnicy, czy 1 dzień czy 1000 lat po fakcie. Tak więc spokojnie można np. jutro stwierdzić urzędowo fakt sprzed miesięcy.
Na marginesie dodam, że oprócz stwierdzenia potrzebne jest z reguły uzasadnienie, zawsze dość kłopotliwe, ale to inny temat.
PCW
Inspektor
Posty: 2872
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 24 sie 2017, 15:33

Dziękuję bardzo za odpowiedź, może ktoś jeszcze się ;) wypowie??!
ULAK
Praktykant
Posty: 18
Od: 05 kwie 2017, 8:00

Napisano: 15 wrz 2017, 21:18

ULAK pisze: Niewątpliwie muszę wygasić
A ja po zastanowieniu mam wątpliwości, zwłaszcza do tego „niewątpliwie”...
PCW
Inspektor
Posty: 2872
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 07 lis 2017, 13:43

brak prawa do dodatku mieszkaniowego skutkuje brakiem prawa do dodatku energetycznego
mari
Praktykant
Posty: 5
Od: 05 paź 2017, 11:42

Napisano: 07 lis 2017, 14:29

Wydać decyzję - stwierdzić wygaśnięcie, natomiast korekty rozliczenia dotacji nie ma potrzeby robić. Jeśli zwrot nastąpi w bieżącym kwartale, to pomniejszasz o tę kwotę wydatki z miesiąca w którym nastąpi zwrot.
Sabinka
Praktykant
Posty: 43
Od: 21 mar 2017, 12:35

Napisano: 09 lis 2017, 21:45

mari pisze:brak prawa do dodatku mieszkaniowego skutkuje brakiem prawa do dodatku energetycznego
Niestety, chyba to nie tak. Wszak dodatek już jest, przyznany prawomocną, ostateczną, nienaruszalną decyzją administracyjną.
Sabinka pisze:Wydać decyzję - stwierdzić wygaśnięcie.
W jaki sposób? :shock: Według mojego doświadczenia NIKT nie potrafi i nie może poprawnie zatrzymać taki dodatek (poza sądami oczywiście, ale to inna bajka).
Jednak chętnie przeczytam ewentualne argumenty, proszę bardzo, a może zmienię pogląd.
PCW
Inspektor
Posty: 2872
Od: 14 kwie 2014, 7:31

Napisano: 10 lis 2017, 12:30

A jak PCV odbiera art. 162 kpa, do czego ten przepis służy, bo wg mnie właśnie do stwierdzenia wygaśnięcia decyzji.
Sabinka
Praktykant
Posty: 43
Od: 21 mar 2017, 12:35

Napisano: 13 lis 2017, 20:42

Niby służy i nie ma innego, tylko że stoi tam drobny wyraz „jeżeli”. Powoduje on, że nie w każdym przypadku, gdy urzędnik chce „wygasić”, lecz tylko w niektórych. Przypadek taki musi spełnić w zasadzie aż 3 (trzy) warunki jednocześnie. Okazuje się w praktyce, że jest to niezwykle trudne.

W przypadku opisanym w poście 1. jest to raczej niemożliwe. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to niech je tu przedstawi, ale w sposób logiczny.
PCW
Inspektor
Posty: 2872
Od: 14 kwie 2014, 7:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]