zbieranie zgód klientów na przetwarzanie danych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 12 kwie 2018, 12:48

jeśli w danej jednostce nie odbierało sie od kientow zgody na przetwarzanie danych osobych, czy teraz trzeba te osoby poinformwać o celacch pzretwarzania itd.... i odbierac od nich zgody tak zeby od maja bylo to zgodne z RODO?
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1208
Od: 27 kwie 2015, 14:01


Napisano: 12 kwie 2018, 13:59

To zależy na jakiej podstawie przetwarzacie dane osobowe. (Art. 6 ust. 1 RODO)
Klauzule informacyjne powinni otrzymywać wszyscy klienci, o wyjątkach stanowi art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO.
Pa_Ula
Praktykant
Posty: 7
Od: 19 mar 2018, 8:24

Napisano: 19 kwie 2018, 7:53

Zgodę na przetwarzanie to zawsze miałeś i mieć będziesz, wynika to z ustawy, nie musisz kolekcjonować kolejnych papierków.

Problem polega na tym, że teraz dochodzi nowa ustawa - RODO, i tam każą informować klientów o przetwarzaniu danych w zakresie określonym w art. 13 i 14 RODO.
Sprowadza się to do tego, że każdy klient ma dostać notatkę, a ty masz mieć jakiś dowód, że to przekazałeś (nie zgodę, a potwierdzenie dostarczenia notatki - podpis pod czymś, potwierdzenie wysłania mejla do klienta, cokolwiek).
kalkulator
Stażysta
Posty: 167
Od: 31 maja 2017, 10:07

Napisano: 04 maja 2018, 11:31

kalkulator pisze:Zgodę na przetwarzanie to zawsze miałeś i mieć będziesz, wynika to z ustawy, nie musisz kolekcjonować kolejnych papierków.

Problem polega na tym, że teraz dochodzi nowa ustawa - RODO, i tam każą informować klientów o przetwarzaniu danych w zakresie określonym w art. 13 i 14 RODO.
Sprowadza się to do tego, że każdy klient ma dostać notatkę, a ty masz mieć jakiś dowód, że to przekazałeś (nie zgodę, a potwierdzenie dostarczenia notatki - podpis pod czymś, potwierdzenie wysłania mejla do klienta, cokolwiek).


A gdzie jest napisane, że masz miec podpis? jest obowiazek informacyjny, przeciez możesz wyiwecic info na stronie, BIP, na gazetce, wyłozyc w biurach, przecież nikt nie będzie podpisów zbierał
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 726
Od: 27 cze 2013, 10:30
Świat, Polska

Napisano: 16 maja 2018, 13:47

Pomoc społeczna, FA, ŚR i 500 będa zwolnione z obowiązku informacyjnego
Troglodite
Stażysta
Posty: 50
Od: 08 sty 2014, 17:15
Polska, Polska

Napisano: 16 maja 2018, 14:38

Troglodite pisze:Pomoc społeczna, FA, ŚR i 500 będa zwolnione z obowiązku informacyjnego



Ciągle tego do końca nei wiemy, ponieważ nei am dokumentów wykonawczych chyba że cos zostało opublikowane to proszę o link
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 726
Od: 27 cze 2013, 10:30
Świat, Polska

Napisano: 17 maja 2018, 10:17

W projekcie ustawy "Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych" nie ma mowy o zwolnieniu z obowiązku informacyjnego 500+, Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. Tylko w pomocy społecznej w przypadku danych osobowych niezbędnych do przyznawania, udzielania i kontroli świadczeń z pomocy społecznej obowiązku informacyjnego nie stosuje się. Nadal jest to tylko projekt.

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs/2/12 ... 308378.pdf

Skąd informacja, że ŚR i 500 będą zwolnione z obowiązku informacyjnego?
gops1
Praktykant
Posty: 3
Od: 27 cze 2017, 7:37


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]