czy 500 tylko na konto?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 16 mar 2016, 13:50

chciałam spytać czy tak jak jest we wniosku 500 zl bede mogla dostac jedynie na konto? nie bedzie opcji wybrac gotówki w banku? pytam bo nie posiadam konta.
alaaa.


Napisano: 16 mar 2016, 15:00

A jaki to problem założyc sobie konto albo dziecku i oszczędzać
Iza1

Napisano: 16 mar 2016, 15:05

nie problem a chciałam wiedzieć czy jest taki wymóg?
alaaa.

Napisano: 16 mar 2016, 15:20

Wymogu takiego nie ma. Nikt nikogo nie zmusi żeby konto założyć do wypłaty 500+.
Jeśli we wniosku nie wpiszesz żadnego konta to wypłata będzie gotówkowa w banku.
Jola123

Napisano: 16 mar 2016, 15:24

Jaka gotówkowa w banku chyba w kasie ops
Iza1

Napisano: 16 mar 2016, 19:47

Jakie informacje banki będą przekazywać pracownikom socjalnym ośrodków pomocy społecznej i czy banki będą o tym informować swoich klientów.
W wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oprócz numeru rachunku bankowego trzeba też wpisać nazwę banku. Wiemy, że pracownicy socjalni będą kontrolować na podstawie Art. 105 ust. 1. Ustawy o pomocy społecznej, który stanowi „Jednostki sektora finansów publicznych, w tym sądy, Policja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i organy administracji publicznej, a także kuratorzy sądowi, pracodawcy, podmioty wykonujące działalność leczniczą, przedszkola, szkoły, placówki, poradnie i ośrodki, o których mowa w art. 2 pkt 1–7 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy są obowiązani niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku kierownika ośrodka pomocy społecznej lub pracownika socjalnego udostępnić informacje, które mają znaczenie dla rozstrzygnięcia o przyznaniu lub wysokości świadczeń z pomocy społecznej, dla ustalenia wysokości odpłatności za świadczenia z pomocy społecznej lub dla weryfikacji uprawnień do świadczeń z pomocy społecznej, wysokości tych świadczeń lub odpłatności za te świadczenia.”
ghost

Napisano: 17 mar 2016, 8:54

Iza1 pisze:Jaka gotówkowa w banku chyba w kasie ops


ja mam np wypłaty gotówkowe w banku w kasie banku a nie kasie ośrodka ... więc spokojnie
gasiak

Napisano: 17 mar 2016, 9:00

Pytanie do GASIAK - Jak to się odbywa gotówką w kasie banku. Dotąd nie miałam wypłat gotówkowych w Banku, ale teraz przy okazji 500+ mają być w banku. Nie wiem jak to rozwiązać. Proszę o jakieś wskazówki prywatnie na maila mega3@onet.pl -
z góry dziękuję
księg.

Napisano: 23 mar 2016, 12:38

A u mnie klientki nie chcą zakładać kont bankowych bo mają długi i boją się, że Komornik może zająć konto
IWA66

Napisano: 23 mar 2016, 12:45

To niech założą konto na dziecko ;)
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 4405
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]