Umowa zlecenie w roku bazowym bez przerwy

  
Strona 3 z 3    [ Posty: 29 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 20 mar 2017, 11:17

nie liczysz
Assidue addiscens ad senium venio- Nieprzerwanie ucząc się, dochodzę ku starości
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Soar
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16221
Od: 07 maja 2014, 7:21


Napisano: 21 mar 2017, 11:57

Elmer - czytając orzecznictwo rozumie ze jeśli były zlecenia na miesięczne okresy to taki dochód utracam z roku bazowego pod warunkiem ze to zlecenie nie trwa nadal w dniu składania wnioski?
Przykład 1 zlecenia zawierane co miesiąc przez cały rok bazowy do nadal (w dniu złożenia wniosku na koleiny okres zasiłkowy) NIE URACAM

Przykład 2 zlecenia zawierane co miesiąc tylko przez cały rok bazowy UTRACAM

dobrze myślę? czy urtacam zawsze po całości miesięczne zlecenia?



OSK 2447/14
"....Doliczeniu podlega bowiem dochód z miesiąca następującego po miesiącu, w którym został osiągnięty. Jednomiesięczne zatrudnienie nie spowodowałoby zatem nigdy doliczenia dochodu uzyskanego, bo nie byłoby miesiąca następującego po miesiącu osiągnięcia dochodu. Zauważyć również należy, iż przepis ten zawiera zastrzeżenie, iż ów dochód uzyskany (po roku poprzedzającym okres zasiłkowy) dolicza się do dochodu członka rodziny tylko wtedy, gdy jest on uzyskiwany w dniu ustalania prawa do świadczeń rodzinnych. W przypadku utraty takiego dochodu, należałoby dochód rodziny pomniejszyć o utracony dochód, zgodnie z art. 5 ust. 4 u.ś.r.
Pat
Praktykant
Posty: 49
Od: 11 mar 2017, 22:07

Napisano: 21 mar 2017, 12:14

wg mnie w obu przypadkach utracasz
Yozo
Referent
Posty: 225
Od: 13 mar 2017, 22:03

Napisano: 21 mar 2017, 12:29

Yozo pisze:wg mnie w obu przypadkach utracasz


też tak uważam
mika31
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 179
Od: 16 lut 2017, 14:32

Napisano: 21 mar 2017, 12:51

Yozo, milka - czyli NIE UTRACIŁABYM w 1 przykładzie tylko wtedy jakby ta umowa przeskoczyła na tryb uznanej za uzysk (min 3 miesiąc w dniu składania wniosku?)
Pat
Praktykant
Posty: 49
Od: 11 mar 2017, 22:07

Napisano: 21 mar 2017, 12:59

jeżeli to umowa zlecenie to nie robiłbym uzysku, jeżeli umowa o pracę to tak.
Znam te orzeczenia sądów, ale się z nimi nie zgadzam. Chociaż są logiczne
Assidue addiscens ad senium venio- Nieprzerwanie ucząc się, dochodzę ku starości
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Soar
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16221
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 21 mar 2017, 13:10

ja przy trzymiesięcznej umowie zlecenie robię uzysk - jest drugi miesiąc więc już wtedy wliczam, choć znów po tych 3 miesiącach jest utrata bo ta umowa się kończy i czy jest następna czy nie to i tak utrata jest....

Z roku bazowego nawet jak masz 3 miesięczne umowy to za każdym razem jak kończy się umowa jest utrata bo w zleceniach nie ma ciągłości. Czyli teoretycznie jeżeli ktoś z roku bazowego przedstawia Ci wszystkie umowy zlecenia masz prawo to utracić....
mika31
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 179
Od: 16 lut 2017, 14:32

Napisano: 21 mar 2017, 13:17

Pat pisze:Yozo, milka - czyli NIE UTRACIŁABYM w 1 przykładzie tylko wtedy jakby ta umowa przeskoczyła na tryb uznanej za uzysk (min 3 miesiąc w dniu składania wniosku?)

jakby w roku bazowym były umowy miesięczne a aktualnie była umowa na min. 3 miesiące wtedy też utracasz rok bazowy a uzysk robisz dopiero z tej umowy trzymiesięcznej (umowy zlecenia nigdy nie są ciągłością)
Yozo
Referent
Posty: 225
Od: 13 mar 2017, 22:03

Napisano: 21 mar 2017, 13:27

dzięki
przydała by się na to łatka po całości, albo przynajmniej ogólna interpretacja, bez rozkmin na wyższym lewelu ;-)
Pat
Praktykant
Posty: 49
Od: 11 mar 2017, 22:07

Poprzednia

  
Strona 3 z 3    [ Posty: 29 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]