500+ samotna matka drugie dziecko - pomoc, zaczynam ;/

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 27 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 31 lip 2017, 11:00

jestem przyjeta od 1 sierpnia
proszę o informacje czy jak kobieta sklada na drugie dziecko o 500+
to mysze tez od niej zadac wyroku o alimenty ?
dwoje ma z roznymi panami
na pierwsze ma wyrok
ada78
Praktykant
Posty: 2
Od: 31 lip 2017, 10:58


Napisano: 31 lip 2017, 11:02

na drugie dziecko nie musi, jeśli na pierwsze i żyje sama to musi mieć alimenty na wszystkie dzieci, jeśli żyje z ojcem jednego z dzieci to nie musi mieć alimentów zasądzonych.
Edysia185
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 376
Od: 18 kwie 2017, 7:33
woj. Lubelskie

Napisano: 31 lip 2017, 11:03

ada78 pisze:jestem przyjeta od 1 sierpnia
proszę o informacje czy jak kobieta sklada na drugie dziecko o 500+
to mysze tez od niej zadac wyroku o alimenty ?
dwoje ma z roznymi panami
na pierwsze ma wyrok


Jeżeli nie wpisuje do składu rodziny żadnego z tych panów to wnioskując na dane dziecko musi mieć na nie wyrok (alimenty).
Reasumując jeżeli składa na drugie dziecko (bez dochodu) to musi mieć na to dziecko zasądzone alimenty
Minion
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 558
Od: 24 lut 2017, 9:58

Napisano: 31 lip 2017, 11:04

Nie Pani, we wniosku jest sama
nie zyje z zadnym z tych Panów
ada78
Praktykant
Posty: 2
Od: 31 lip 2017, 10:58

Napisano: 31 lip 2017, 11:06

ada78 pisze:Nie Pani, we wniosku jest sama
nie zyje z zadnym z tych Panów


Jeżeli oświadcza, że jest samotną matką to wnioskując na drugie dziecko i tak na nie musi mieć zasądzone alimenty :)
Minion
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 558
Od: 24 lut 2017, 9:58

Napisano: 31 lip 2017, 11:21

ada78 pisze:estem przyjeta od 1 sierpnia
proszę o informacje czy jak kobieta sklada na drugie dziecko o 500+
to mysze tez od niej zadac wyroku o alimenty ?
dwoje ma z roznymi panami
na pierwsze ma wyrok


W aktualnym okresie samotne nie muszą mieć wyroków alimentacyjnych na swoje dzieci. Od 1 października 2017r. bez tytułu wykonawczego dot. alimentów nie przyznasz ŚW.
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2014
Od: 23 lip 2007, 22:51
wieś, Polska

Napisano: 31 lip 2017, 12:28

Jeżeli samotna matka wnioskuje tylko na drugie dziecko, to nie musi mieć zasądzonych alimentów, ponieważ "zgodnie z art. 19 ust. 4 ustawy, w przypadku gdy osoba samotnie wychowująca dziecko, której prawo do świadczenia wychowawczego w stosunku do danego dziecka uzależnione jest od ustalenia na rzecz tego dziecka od jego rodzica świadczenia alimentacyjnego na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd (...)
Reasumując prawo do świadczenia wychowawczego samotnej matki składającej wniosek na drugie dziecko nie jest uzależnione od dochodu,a tym samych od konieczności posiadania tytułu wykonawczego.
mona2
Praktykant
Posty: 4
Od: 10 kwie 2017, 14:02

Napisano: 31 lip 2017, 12:37

w art. 8 dotychczasową treść oznacza się jako ust. 1 i dodaje się ust. 2 w brzmieniu:
„2. Świadczenie wychowawcze na dane dziecko nie przysługuje, jeżeli osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało ustalone, na rzecz tego dziecka od jego rodzica, świadczenie alimentacyjne na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, chyba że:
1) drugie z rodziców dziecka nie żyje;
2) ojciec dziecka jest nieznany;
3) powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone;
4) sąd zobowiązał jedno z rodziców do ponoszenia całkowitych kosztów utrzymania dziecka i nie zobowiązał drugiego z rodziców do świadczenia alimentacyjnego na rzecz tego dziecka;
5) dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obojga rodziców sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach.
”;

8-)
"Com napisał, napisałem."
J 19, 22
RR
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2014
Od: 23 lip 2007, 22:51
wieś, Polska

Napisano: 31 lip 2017, 12:40

Matka ma tylko jedno dziecko z poprzednim partnerem. Aktualnie ma nowego męża, z którym nie ma dziecka. Pytanie czy musi mieć zasądzone alimenty na to dziecko? Jeśli nie jest ich wspólnym dzieckiem, ale mieszkają razem i wspólnie je wychowują
rainbow
Praktykant
Posty: 40
Od: 27 cze 2017, 14:15

Napisano: 31 lip 2017, 12:41

rainbow pisze:Matka ma tylko jedno dziecko z poprzednim partnerem. Aktualnie ma nowego męża, z którym nie ma dziecka. Pytanie czy musi mieć zasądzone alimenty na to dziecko? Jeśli nie jest ich wspólnym dzieckiem, ale mieszkają razem i wspólnie je wychowują

mężatka nie jest osobą samotnie wychowującą dziecko zgodnie z definicją z ustawy.
Młodypracownik
Stażysta
Posty: 184
Od: 22 mar 2017, 10:15

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 27 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]