Prośba o pomoc. Drugie dziecko.

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 23 sie 2017, 11:30

Mężczyzna ma ma dwójkę dzieci (5 i 7 lat) z dwoma kobietami w związkach nieformalnych. Zamieszkuje razem z partnerką i dzieckiem. Drugie dziecko zamieszkuje 5 dni w tygodniu wspólnie z ojcem, a na weekendy i czasem w jeden dzień w tygodniu przyjeżdża do matki.
Ciężar utrzymania dziecka ponosi ojciec i matka tego wspólnie. De facto można powiedzieć, że ojciec mieszka wspólnie z dwójką dzieci. Za wspólną zgodą rodziców bez sądów itd.
Czy należy się świadczenie 500+ dla ojca w związku z dwójką dzieci w rodzinie ?
Nikt w Ministerstwie ani w OPS nie odpowiedział jednoznacznie na to pytanie.
Proszę o pomoc.
Karolabc
Praktykant
Od: 23 sie 2017, 11:23

Napisano: 23 sie 2017, 11:40

Nie wiem czy jest to jasno wyrażone.
Rodzina (choć nie żyjąca w formalnym związku) składa się z 4 osób. Dwójka dorosłych i dwójka dzieci z czego jeden z synów za zgodą matki przebywa z ojcem przez większą zdecydowanie część tygodnia choć meldunek stały ma u matki.
Proszę o informację, pomoc.
Karolabc
Praktykant

Napisano: 28 sie 2017, 7:47

Uprzejmie proszę o pomoc. :cry:
Karolabc
Praktykant

Napisano: 28 sie 2017, 7:57

Po nowemu zasada jest prosta, jak opieka mniej więcej po równo to dzielisz świadczenie po połowie, jak jeden z rodziców ma wyraźną przewagą płacisz mu całość
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 28 sie 2017, 8:25

Dziękuję serdecznie.

Nie jestem osobą, której zależy na oszukiwaniu kogokolwiek jednak nie czuje się gorszym rodzicem od rodziny formalnej. Dzieci wychowują się razem. Dwójka dzieci ale jednak odbieram to, że gorsze od innych.

Na 7 dni tygodnia dziecko jest z ojcem większość czasu za zgodą matki.

Ciekawym jest to, że nikt z OPS nie udzielił mi odpowiedzi jednoznacznej. Wysłałem trzy listy polecone do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Żadnej odpowiedzi. Kilka emaili do posłów (może na wyrost ale jednak) - zero odpowiedzi.
Karolabc
Praktykant

Napisano: 29 sie 2017, 8:13

Czy ktoś z użytkowników tego forum miał podobną sytuację do mojej ?
Czy może pracownicy OPS mają podobne zdanie do administratora ?
Karolabc
Praktykant

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]