świadczenie rodzicielskie 2016

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 13 wrz 2017, 8:21

czy na oświadczeniu o dochodach nieopodatkowanych wpisuje sie roczna kwotę świadczenia rodzicielskiego za 2016 r.nanosimy do systemu jako uzysk i utratę ?bo inne np.stypendia diety radnych nie są utratą.a świadczenie rodzicielskie ?
bo już sama się zakręciłam.
jola1965
Stażysta
Posty: 84
Od: 21 mar 2017, 16:30


Napisano: 13 wrz 2017, 8:48

u mnie kierowniczka kazała wprowadzić jako dochód uzyskany i utracony tak żeby było widoczne na wydruku dochodów szczegółowych
xyz moni
Praktykant
Posty: 30
Od: 04 paź 2016, 14:28

Napisano: 13 wrz 2017, 8:50

Każemy wpisywać w oświadczenie i robimy uzysk, ew utratę, często korzystam w tym momencie z art. 7 ust 1 , "nie uwzględnia się"
Paula
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 240
Od: 05 sty 2006, 13:07
Warszawa, Polska

Napisano: 13 wrz 2017, 10:51

a jak jest przyznane o 14.11.2016r. decyzją wystawioną 01.12.2016 to przez ile miesięcy dzielicie?
rysia
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 164
Od: 27 kwie 2017, 15:17

Napisano: 13 wrz 2017, 13:39

moim zdaniem przez 2 miesiące
jola1965
Stażysta
Posty: 84
Od: 21 mar 2017, 16:30

Napisano: 13 wrz 2017, 14:49

Jak listopad i grudzień wypłacony w grudniu to przez 1.
asz
Praktykant
Posty: 30
Od: 21 mar 2017, 12:52

Napisano: 26 paź 2017, 11:59

dlaczego dzielimy przez 1 miesiąc? nie powinno być przez 2?
monika32
Praktykant
Posty: 26
Od: 21 mar 2017, 16:15

Napisano: 26 paź 2017, 16:47

monika32 pisze:dlaczego dzielimy przez 1 miesiąc? nie powinno być przez 2?

ja robię tak, że za 2016 dzielę przez liczbę miesięcy przez które faktycznie pobierała św. rodzi. czyli jak w grudniu dostała z wyrównaniem za listopad 2000 tys, to miesięczny 2000,00.
A to dlatego, że uzyskiem jest uzyskanie świadczenia a nie prawa do świadczenia.
nowy świerzak
Stażysta
Posty: 52
Od: 10 paź 2017, 16:34

Napisano: 31 paź 2017, 14:06

A jak liczymy uzysk ze świadczenia rodzicielskiego jak decyzja jest np z 13 kwietnia 2017 r. i wypałta była w marcu to patrzymy na date wypalty i wydanie decyzji?
kasia1990
Stażysta
Posty: 97
Od: 16 mar 2017, 10:24

Napisano: 31 paź 2017, 23:34

kasia1990 pisze:A jak liczymy uzysk ze świadczenia rodzicielskiego jak decyzja jest np z 13 kwietnia 2017 r. i wypałta była w marcu to patrzymy na date wypalty i wydanie decyzji?

od nowego okresu - patrzymy wyłącznie na datę decyzji.
Diana
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 287
Od: 30 mar 2016, 18:48

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]