spadek rozliczony w urzedzie skarbowym co z nim

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 16 paź 2017, 10:19

Witam mam problem dotyczy to spadku otrzymanego po ojcu. Pani złożyła wniosek o św i w urzędzie skarbowym partnera wyskoczył dochód 67 tys. brak składek brak podatku wiemy ze jest to spadek co z tym zrobi wliczyć do dochodu dzieląc na 12 miesięcy ?
Joasia :)
Praktykant
Posty: 34
Od: 14 mar 2017, 13:30


Napisano: 16 paź 2017, 14:54

dochód na pit 39?
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 59
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Napisano: 17 paź 2017, 7:21

_Marta pisze:dochód na pit 39?

tak na pit 39
Nie wiemy czy liczyc ten dochód czy nie......
Joasia :)
Praktykant
Posty: 34
Od: 14 mar 2017, 13:30

Napisano: 17 paź 2017, 8:15

Jak chcesz mieć spokój to wlicz a strona niech się odwoła do SKO. Ręce masz wtedy czyste.

LEX nie podaje takiego przykładu więc ciężki temat.
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 1888
Od: 02 cze 2016, 10:23
Polska B

Napisano: 17 paź 2017, 8:26

Mieszacie coś.... spadki rozlicza się na podstawie ustawy o podatku od spadków i darowizn a nie ustawy PIT. Na PIT-39 rozlicza się natomiast przychody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych lub wybudowanych po dniu 31 grudnia 2008 r. Więc gość musiał sprzedać nieruchomość (być może nabytą kiedyś w drodze spadku) a to dochód brany u nas pod uwagę (art. 30e ustawy o PIT). Więc krótka piłka - patrzymy na poz. 25 w PIT-39, tego co tam jest nie uwzględniamy (zwolnienie podatkowe) a resztę liczymy.
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 4361
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 17 paź 2017, 13:32

Osoba dostarczyła mi zaświadczenie z U.Skarbowego że dochód wskazany na pit 39 jest zwolniony....
i w ten sposób, nie policzyłam tego dochodu.
Zwolnienie na podst. art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 59
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Napisano: 17 paź 2017, 13:34

Podbijam pytanie: co robicie ze składką zdrowotną z kodem 30000 od roku 1900?
(czy sumujecie tę składkę do reszty składek od tego dokładnie pracodawcy?)
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 59
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Napisano: 17 paź 2017, 13:40

Ja sumuje je
swieza(K)
Stażysta
Posty: 122
Od: 02 wrz 2016, 8:39

Napisano: 17 paź 2017, 14:58

Yhy, zwłaszcza, że to składka wypłacona po utracie tytułu do ubezpieczenia xD Najpierw wyjaśnijcie co to jest, a potem się dopiero bawcie w odliczenia.
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Korowiow
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 643
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 17 paź 2017, 15:07

Niestety nie zawsze po utracie tytułu. Dlatego pytam, jak to traktować.
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 59
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]