dochod pomnieszony o alimenty jak jest prawidłowo?

Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 13 lis 2017, 15:22

ustawa mowi wyraźnie: przekazy lub przelewy dokumentują fakt i wysokość zapłaconych alimentów. ja w takim przypadku nic na oświadczenie nie przyjmuje.
I taż mam CIEKAWY PRZYPADEK. Ojciec "płaci" alimenty nie mając wogóle dochodu. Faktycznie alimenty sa płacone przez dziadka z jego konta z info że to alimenty zasadzone od Pana X na dziecko. I jak takie alimenty odliczac o dochodu? Dochód ma aktualna zona pana X.
filip14
Praktykant
Od: 07 kwie 2017, 9:06

Napisano: 13 lis 2017, 15:58

cel. pisze:A jak Komornik przekazuje wierzycielce na podstawie tytułu wykonawczego to tego nie odliczam od dochodu gościa????? tylko jakby jej płacił przelewem/ przekazem dobrowolnie?

podbijam. też proszę o odpowiedź.
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Napisano: 13 lis 2017, 16:25

filip14 pisze:I jak takie alimenty odliczac o dochodu?

nie odliczać, doczytać § 9 rozporządzenia
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 14 lis 2017, 15:13

I tak zrobie. Nie odliczam - nie ma dochodu.
Drugi przypadek. Pracował w 2016 r do listopada. Utracił prace. Te alimenty na rzec osób spoza rodziny nie ma wobec tego od czego odjąc. Też nie odliczać?
Zastanawia mnie fakt czy w przypadku takich alimentów to odlicza sie je tylko od dochodu delikwenta który jest do nich zobowiązany czy od łacznego dochodu rodziny????
filip14
Praktykant
Od: 07 kwie 2017, 9:06

Napisano: 14 lis 2017, 15:46

Też nie odliczać.
Albo inaczej - odliczać ale przed utratą. Struktura ustawy i definicja dochodu sugerują taką kolejność działań:
1. ustalenie przychodu pomniejszonego o daniny
2. odliczenie alimentów
3. utrata dochodu.
Zgodnie z § 9 rozporządzenia alimenty członka rodziny odliczasz od dochodu tego członka. Orzecznictwo widziałem różne.
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 16 lis 2017, 22:42

Pan ma zasądzone alimenty na rzecz osoby spoza rodziny, ale nie płacił ich dobrowolnie, ani w roku bazowym ani po. Od 2017r komornik zaczął je ściągać z jego wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia. Takich alimentów nie odliczamy od dochodu? Nawet jak przyniesie zaświadczenie od komornika?
amm
Stażysta
Od: 13 mar 2017, 20:26
Mazowsze

Poprzednia

Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]