alimenty, od kiedy wyplata - dylematy odnośnie art 19 ust. 4

Strona 6 z 6    [ Posty: 55 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 06 gru 2017, 14:30

Chciałbym wiedzieć, jak Twoim zdaniem powinien brzmieć ten przepis, aby można było przyznać świadczenia od momentu złożenia wniosku.

W przypadku dostarczenia tytułu wykonawczego lub innych dokumentów poświadczających okoliczności, o których mowa w art. 8 ust. 2 pkt 1–5, w wyznaczonym terminie,
świadczenie wychowawcze przysługuje od miesiąca złożenia wniosku
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 06 gru 2017, 14:36

No to pominąłeś tylko "jeżeli spełnione są pozostałe warunki uprawniające do świadczenia" i ponieważ to przepis szczególny regulujący konkretną sytuację to przyznajesz wszystkim jak leci - dziadkom na wnuczki, na pełnoletnie dzieci, z przekroczeniem dochodu, nie zamieszkującym z dziećmi itp.

Ktoś nam podmienił Elmera :shock:
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 06 gru 2017, 14:41

Tom. pisze:No to pominąłeś tylko "jeżeli spełnione są pozostałe warunki uprawniające do świadczenia" i ponieważ to przepis szczególny regulujący konkretną sytuację to przyznajesz wszystkim jak leci - dziadkom na wnuczki, na pełnoletnie dzieci, z przekroczeniem dochodu, nie zamieszkującym z dziećmi itp.

Ktoś nam podmienił Elmera :shock:

Hehehehe.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Napisano: 06 gru 2017, 16:35

dobra, dobra za dużo ściąłem na szybkości a wy od razu polewka
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: wczoraj, 14:08

tak się zastanawiam
jest ta sama pani i dwie sytuacje
1. Samotna pani składa wniosek 30.08 na nowy okres, nie ma alimentów, przedłużamy jej do 30.11. Pani przynosi wyrok 30.11 z alimentami przyznanymi od listopada.
2. Samotna pani składa wniosek 30.08 na nowy okres, nie ma alimentów, przedłużamy jej do 30.11. 1.12 przedłużamy postępowanie, Pani przynosi wyrok 2.12 z alimentami przyznanymi od listopada.

jak przyznacie świadczenie?:
a) w 1 sytuacji od października, bo doniosła wyrok w ciągu 3 miesięcy, w 2 sytuacji od listopada
b) w obydwu sytuacjach od listopada
paulina124
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 05 kwie 2016, 18:53

Poprzednia

Strona 6 z 6    [ Posty: 55 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]