praca za granica zgłoszenie 2018 r.

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 11 sty 2018, 11:21

witam

klientka ma juz przyznane świadczenie wychowawcze na 1 dziecko przyszła dziś czyli 10.01.2018r. i zgłosiła, że mąż wyjechał od 1 stycznia za granice co robić? wołać zaświadczenie z pracy i wtedy uchylić czy wysłać do koordynacji wstrzymać i czekać ...
gabrysia_28
Praktykant
Posty: 14
Od: 17 paź 2017, 14:24


Napisano: 11 sty 2018, 11:45

płacić dalej (wysłać zapytanie do Rops)

W przypadku przebywania osoby, o której mowa w art. 4 ust. 2, lub członka rodziny tej osoby w dniu wydania decyzji przyznającej świadczenie wychowawcze lub po dniu jej wydania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej w państwie, o którym mowa w ust. 1, organ właściwy występuje do marszałka województwa o ustalenie, czy w sprawie mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

czytaj forum
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Referent
Posty: 453
Od: 14 mar 2017, 22:32

Napisano: 11 sty 2018, 12:14

z mala poprawka:) od stycznia 2018 do wojewody a nie do marszalka
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 6516
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 11 sty 2018, 12:38

dokładnie tak!

z tym jednak że u nas w Małopolsce UW przejął od Rops (ale nadal mamy przesyłać na stary adres Rops) <tak jak w moim przypadku do Nowego Sącza> stąd moje przyzwyczajenie do Rops ;)
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Referent
Posty: 453
Od: 14 mar 2017, 22:32

Napisano: 11 sty 2018, 12:52

CZYLI OGRINAŁ PRZESYŁAM DO WOJEWODY ? CZY TYLKO ZAPYTANIE
gabrysia_28
Praktykant
Posty: 14
Od: 17 paź 2017, 14:24

Napisano: 11 sty 2018, 13:01

wysyłasz zapytanie
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Referent
Posty: 453
Od: 14 mar 2017, 22:32

Napisano: 11 sty 2018, 13:29

KTOS POSRZUCI JAK MA TO BRZMIEĆ?
gabrysia_28
Praktykant
Posty: 14
Od: 17 paź 2017, 14:24

Napisano: 11 sty 2018, 13:35

przecież macie w GOPS teczki gdzie można sprawdzić!
poza tym jest forum - wyszukiwarka się kłania

prosze! viewtopic.php?f=61&t=207232702&p=207532307&hilit=zapytanie+do+rops#p207532307
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Referent
Posty: 453
Od: 14 mar 2017, 22:32

Napisano: 11 sty 2018, 14:23

A CZY WSTRZYMYWAĆ WYPŁATĘ W KOMPUTERZE ?
gabrysia_28
Praktykant
Posty: 14
Od: 17 paź 2017, 14:24

Napisano: 11 sty 2018, 14:52

gabrysia_28 pisze:A CZY WSTRZYMYWAĆ WYPŁATĘ W KOMPUTERZE ?


na jakiej podstawie prawnej chcesz to zrobić?

jedynie to:
Wypłata świadczenia wychowawczego podlega wstrzymaniu, jeżeli osoba, która otrzymuje to świadczenie, nie podejmuje świadczenia wychowawczego przez trzy kolejne miesiące kalendarzowe.



strona co najwyżej może całkiem zrezygnować. klient nasz Pan
Małopolska/OPS/Sygnity
Ragnar
Referent
Posty: 453
Od: 14 mar 2017, 22:32

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]