Przedłużanie terminu na rozpatrzenie wniosku przy wezwaniu 3

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 11 sty 2018, 16:24

Przedłużacie termin na wydanie decyzji i wypłacenie świadczeń dla wniosku np złożonego 31.10.2017, (nasz termin ustawowo na rozpatrzenie wniosku do 31.12.2017) Strona ma wezwanie do uzupełnienia świadczenia alimentacyjnego na dziecko do 31.01.2017. Na szkoleniu się dowiedziałam, że powinniśmy przedłużać nasz termin.
pinki277
Stażysta
Od: 03 sty 2017, 14:48

Napisano: 12 sty 2018, 10:51

art. 18 ust 4. W przypadku gdy osoba samotnie wychowująca dziecko, której prawo do świadczenia wychowawczego w stosunku do danego dziecka uzależnione jest od ustalenia na rzecz tego dziecka od jego rodzica świadczenia alimentacyjnego na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i nie dołączy do wniosku tego tytułu wykonawczego, podmiot realizujący świadczenie wychowawcze przyjmuje wniosek i, w zakresie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego w stosunku do tego dziecka, wyznacza termin 3 miesięcy na dostarczenie tytułu wykonawczego. W przypadku dostarczenia tytułu wykonawczego lub innych dokumentów poświadczających okoliczności, o których mowa w art. 8 ust. 2 pkt 1–5, w wyznaczonym terminie, świadczenie wychowawcze przysługuje od miesiąca złożenia wniosku, jeżeli spełnione są pozostałe warunki uprawniające do świadczenia. Niezastosowanie się do wezwania skutkuje pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia.
art. 18 ust. 5. W przypadku gdy osoba samotnie wychowująca dziecko nie dostarczy, w terminie, o którym mowa w ust. 4, tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, potwierdzającego ustalenie na rzecz dziecka od jego rodzica świadczenia alimentacyjnego, ponieważ sąd wydał postanowienie w przedmiocie odmowy udzielenia zabezpieczenia w sprawie o alimenty, bieg terminu, o którym mowa w ust. 4, ulega zawieszeniu do dnia dostarczenia tytułu wykonawczego lub innych dokumentów poświadczających okoliczności, o których mowa w art. 8 ust. 2 pkt 1–5.

Ja uważam że jeśli nie przyniesie w ciągu 3 miesięcy wyroku to zostawiamy bez rozpatrzenia, jedyna sytuacja na zawieszenie jest w art. 18 ust. 5 czyli jeżeli sąd wyda postanowienie o odmowie wydania zabezpieczenia alimentacyjnego.
Strona złożyła od razu wniosek o zabezpieczenie alimentacyjne bo u nas zwykle zabezpieczenie miały wcześniej niż 3 miesiące wydane?
paulina124
Awatar użytkownika
Stażysta
Od: 05 kwie 2016, 18:53

Napisano: 12 sty 2018, 11:39

To wszystko wiem, ja mówię nie o zawieszeniu postępowania tylko o przedłużeniu naszego terminu na wydanie decyzji wg art 21. 5a, strona ma wezwanie na dostarczenie alimentów do 31.01.2018 r. wniosek złożony 31.10.2017 r. Mazurkiewicz poruszył tą kwestię na szkoleniu. jeśli doniesie do 31.01 to przyznaję, jeśli nie to pozostawiam bez rozpatrzenia. Ale najwcześniej wydam decyzję 01.02 a wg ustawy mój termin na rozpatrzenie przy wniosku złożonym 31.10 to 31.12.
pinki277
Stażysta

Napisano: 12 sty 2018, 12:23

M. to nie wyrocznia, za tydzień się dowiesz na drugim szkoleniu czego innego. Nic nie przedłużasz.
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Korowiow
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 12 sty 2018, 16:12

no racja, dzięki za utwierdzenie mnie, bo właśnie nie zamierzałam przedłużać.
pinki277
Stażysta

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]