matka pobiera swiadczenia na dziecko, które z nią nie mieszk

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 19 lut 2018, 12:24

Pani pobiera w naszym ośrodku sr, fa i 500+ na 2 dzieci, w tym na córkę z porpzedniego małżeństwa. Ojciec dziecka (córki) poinformował nas ze córka, na którą kobieta ta pobiera świadczenia jest z nim. Co teraz należy zrobić, czy ma być wywiad (art.15) czy wezwanie do złożenia wyjaśnień (art.23 ust. 1a)?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44


Napisano: 19 lut 2018, 12:48

wywiad art 15 ust 1
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2630
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 19 lut 2018, 13:09

i jesli wyjdzie na toze nie mieszka to co dalej?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 20 lut 2018, 11:21

czy ktoś z Was miał taką sytuację?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 20 lut 2018, 12:10

Ja miałam. Art. 22. Niech ojciec złoży wniosek i wtedy możesz mu przyznać.
komosia
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 286
Od: 26 sty 2018, 15:09

Napisano: 20 lut 2018, 12:28

ale tzreba ustalic czy faktycznie ona nie meiszka w naszej gminie i od kiedy. bo jescze bedzie miała NP, dobrze myslę? a tez jest przwciez wyrok sądowy ze dziecka miejsce pobytu jest przy matce
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 20 lut 2018, 12:50

Najpierw trzeba przeprowadzić wywiad z matką potem z ojcem. Zobaczymy co dalej. Nie myśl za dużo do przodu ;)
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2630
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 20 lut 2018, 12:57

tak juz dałam wniosek o przeprowadzenie wywiadu. czy powinien ojciec dziecka napisac jakies pismo do nas? zeby była podstawa, dlaczego my przeprowadzamy wywiad?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 20 lut 2018, 12:58

karolina09 pisze:tak juz dałam wniosek o przeprowadzenie wywiadu. czy powinien ojciec dziecka napisac jakies pismo do nas? zeby była podstawa, dlaczego my przeprowadzamy wywiad?


ale wyrok sądowy w takim przypadku chyba trzeba zmienic prawda? bo jest wyrok o rozwodzie i miejscu pobytu i alimentach od tego ojca
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 21 lut 2018, 13:15

karolina09 pisze:
karolina09 pisze:tak juz dałam wniosek o przeprowadzenie wywiadu. czy powinien ojciec dziecka napisac jakies pismo do nas? zeby była podstawa, dlaczego my przeprowadzamy wywiad?


ale wyrok sądowy w takim przypadku chyba trzeba zmienic prawda? bo jest wyrok o rozwodzie i miejscu pobytu i alimentach od tego ojca

1. Alimenty mają znaczenie tylko przy samotnym wychowywaniu dziecka. Jeśli ojciec dziecka jest w kolejnym związku małżeńskim, tudzież wychowuje co najmniej jedno dziecko z jego matką, to osobą samotnie wychowującą nie jest, więc alimenty bedą bez znaczenia.
2. Ustawa wyraźnie wskazuje, że liczy się fakt sprawowania rzeczywistej opieki. Tę weryfikujemy zlecając wywiad. Wyrok w tej sytuacji jest bez znaczenia.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2897
Od: 19 lut 2014, 10:39
z OPS

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]