Wniosek 500 plus na rok 2018/19

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 13 cze 2018, 11:38

Mam pytanie - we wrześniu będę składać wniosek o 500+ (obecnie otrzymuję świadczenie). Od marca 2018 mąż ma własną działalność na zasadach ogólnych i dostarczał do MOPS oświadczenie o dochodach za drugi miesiąc działalności (kwiecień). Przy składaniu wniosku o 500+ we wrześniu 2017 roku dokładaliśmy PIT za 2016 (oboje byliśmy wtedy na etacie), czyli teraz we wrześniu 2018 powinniśmy złożyć pity za 2017 rok ale maż ma dochód uzyskany w postaci działalności (i dochód za drugi miesiąc już doniósł). Czy w związku z tym we wrześniu br musimy złożyć oświadczenie o dochodzie od marca do momentu składania wniosku, czy znów oświadczenie za drugi miesiąc? Z góry dziękuję za odpowiedź.
akka00
Praktykant
Posty: 5
Od: 09 lut 2018, 10:30


Napisano: 13 cze 2018, 11:40

dochód za drugi miesiac
nowa11
Starszy referent
Posty: 646
Od: 10 mar 2017, 13:11

Napisano: 13 cze 2018, 11:49

jeżeli wszystkie dokumenty były dostarczane na bieżąco, to już nic nie trzeba donosić
babajaga
Stażysta
Posty: 85
Od: 06 kwie 2017, 8:33

Napisano: 13 cze 2018, 11:52

Tylko pamiętaj aby we wniosku zaznaczyć okienko, że nastąpiło uzyskanie dochodu
~o~
Starszy referent
Posty: 887
Od: 08 mar 2017, 13:24

Napisano: 13 cze 2018, 12:17

babajaga pisze:jeżeli wszystkie dokumenty były dostarczane na bieżąco, to już nic nie trzeba donosić


no tak ,kolejka kilkadziesiąt osób, a biedny urzędnik ma grzebać w starych papierach i wszystkim kserować, tak?

lepiej chyba gdyby każdy przychodził z kompletem dokumentów....
blanco2017
Stażysta
Posty: 157
Od: 07 mar 2017, 15:50

Napisano: 13 cze 2018, 12:24

blanco2017 pisze:
babajaga pisze:jeżeli wszystkie dokumenty były dostarczane na bieżąco, to już nic nie trzeba donosić


no tak ,kolejka kilkadziesiąt osób, a biedny urzędnik ma grzebać w starych papierach i wszystkim kserować, tak?

lepiej chyba gdyby każdy przychodził z kompletem dokumentów....


to rozumiem, że co roku zakładacie nową teczkę, u nas jest jedna teczka osobowa, dokumenty wszystkie w niej są, więc żadnego kserowania
babajaga
Stażysta
Posty: 85
Od: 06 kwie 2017, 8:33

Napisano: 13 cze 2018, 12:56

ja tez nei wymagam żeby ktoś od nowa przynosił dokument np z uzysku jeżeli już w teczce go mam, a dla danej rodziny mam jedną teczkę...
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia..."
kiki88
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 481
Od: 11 sty 2015, 13:10
mazowieckie

Napisano: 13 cze 2018, 13:16

a gdzie zastosowanie art. 220 KPA?
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1145
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Napisano: 14 cze 2018, 7:32

POCAHONTAS pisze:a gdzie zastosowanie art. 220 KPA?

kpa się kłania jeśli organ jest w posiadaniu dokumentu organ nie ma prawa żądać dokumentu jeszcze raz
jasiak
Starszy referent
Posty: 708
Od: 08 mar 2017, 13:29

Napisano: 14 cze 2018, 8:22

no widzisz, a u nas się niektórzy upierają, że zaświadczenie musi być "świeże", a nie skserowane z poprzedniego okresu (mamy każdy okres świadczeniowy w innej teczce)
Alalala
Stażysta
Posty: 167
Od: 05 sie 2016, 9:20
woj. pomorskie

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]