Niepodatkowe należności budżetowe - ogłaszanie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 10 maja 2016, 9:32

Czy na podstawie art. 37 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 60 ustawy o finansach publicznych podajecie do publicznej wiadomości informację dotyczącą umorzonych kwot przy odpłatności za pobyt dziecka w pieczy zastępczej ?!?!?!
TOMASZ18
Praktykant
Posty: 33
Od: 16 mar 2016, 9:42


Napisano: 10 maja 2016, 9:53

Dla nas chyba najważniejsza jest inna ustawa. To tak jakbyś podawał do publicznej wiadomości, kto jakie świadczenia otrzymuje, albo komu odebrano dziecko do pieczy. A jak się ma do tego ochrona danych osobowych???

Przeraził mnie ten pomysł - ogłaszać na słupach ogłoszeniowych :o - tak jak w czasie wojny ogłaszali rozstrzelanych czy wywożonych na roboty????
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 221
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 13 maja 2016, 9:43

Treść pisma, które otrzymałem :(

W związku z podaniem do publicznej wiadomości informacji za rok budżetowy 2015 (art. 37 pkt 1, ust. 2 ustawy o finansach publicznych) proszę o podanie informacji w następującym zakresie:
1/ wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, w którym zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono sprawę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł wraz ze wskazaniem wysokości umorzonych kwot i przyczyn umorzenia.
2/ wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej

Ponadto do dnia 15 miesiąca następującego po zakończeniu kwartału - kwartalną informację o udzielonych umorzeniach niepodatkowych należności budżetowych, o którym mowa w art. 60 ustawy o finansach publicznych.
TOMASZ18
Praktykant
Posty: 33
Od: 16 mar 2016, 9:42

Napisano: 13 maja 2016, 10:14

A od kogo to pismo?
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 221
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 13 maja 2016, 10:43

skarbnika w starostwie... muszę wykonać dlatego uprzedzam "Was" że prędzej czy później też Wam taki kwiatek wyskoczy
TOMASZ18
Praktykant
Posty: 33
Od: 16 mar 2016, 9:42

Napisano: 13 maja 2016, 15:16

publikacja na tablicy ogłoszeń w starostwie oraz na stronie internetowej bip
jest podane imię i nazwisko rodzica biologicznego ale bez adresu, kwota umorzenia oraz dlaczego umorzono... możecie sobie podglądnąć jak robi to powiat rzeszowski - uchwała zarządu powiatu rzeszowskiego nr 25/233/15 z dnia 22.05.2015
TOMASZ18
Praktykant
Posty: 33
Od: 16 mar 2016, 9:42

Napisano: 16 maja 2016, 11:58

Dla mnie to jest niezgodne z prawem. Będąc rodzicem złożyłabym skargę
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 221
Od: 10 wrz 2014, 13:21


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]