do Elmera proszę -dłuznik w Anglii - bezskuteczność egzekucj

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Miejsce postów i tematów usuniętych

Napisano: 17 maja 2017, 11:13

Bardzo proszę cię o poradę,nie miałam jeszcze takiej sytuacji , wniosek złozony w kwietniu , załączona informacja z 11 kwietnia br która zawiera:1. data przesłania wniosku do organu zagranicznego 06.04.2017
2. stan sprawy na dzien 11.04.2017: " strona zagraniczna w terminie 30 dni od daty otrzymania wniosku winna potwierdzić jego wpływ oraz podac jakie wstępne działania zostały lub zostana podjęte..., Natomiast w ciągu 60 dni od day potwierdzenia wpływu wniosku organ zagraniczny informuje o stanie zaawansowania procesu rozpatrywania wniosku" Alimenty wg wierzycielki nie są płacone juz 3 m-ce wniosek w Sądzie złozony w marcu 2017 zupełnie nie wiem jak do tego podejść, prawnik mówi, że bezskutecznośc musi byc 2 m-ce tak jak przyp. sprawy prowadzonej przez komornika.Bardzo proszę o poradę bo zaram mam miesiąc od dnia złożenia wniosku, czy muszę czekac na druga informację ze sądu? czy dać pozostawienie bez rozpatrzenia?i potem nowy wniosek?
GRAS
Stażysta
Od: 17 maja 2017, 9:15

Napisano: 17 maja 2017, 11:23

art. 15 ust. 4 pkt 3 informacje właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z:

- brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub

- brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą,

Ja bym przyznał
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy! - François de Charette
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]