do Elmera proszę -dłuznik w Anglii - bezskuteczność egzekucj

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Miejsce postów i tematów usuniętych

Napisano: 17 maja 2017, 11:13

Bardzo proszę cię o poradę,nie miałam jeszcze takiej sytuacji , wniosek złozony w kwietniu , załączona informacja z 11 kwietnia br która zawiera:1. data przesłania wniosku do organu zagranicznego 06.04.2017
2. stan sprawy na dzien 11.04.2017: " strona zagraniczna w terminie 30 dni od daty otrzymania wniosku winna potwierdzić jego wpływ oraz podac jakie wstępne działania zostały lub zostana podjęte..., Natomiast w ciągu 60 dni od day potwierdzenia wpływu wniosku organ zagraniczny informuje o stanie zaawansowania procesu rozpatrywania wniosku" Alimenty wg wierzycielki nie są płacone juz 3 m-ce wniosek w Sądzie złozony w marcu 2017 zupełnie nie wiem jak do tego podejść, prawnik mówi, że bezskutecznośc musi byc 2 m-ce tak jak przyp. sprawy prowadzonej przez komornika.Bardzo proszę o poradę bo zaram mam miesiąc od dnia złożenia wniosku, czy muszę czekac na druga informację ze sądu? czy dać pozostawienie bez rozpatrzenia?i potem nowy wniosek?
GRAS
Praktykant
Od: 17 maja 2017, 9:15

Napisano: 17 maja 2017, 11:23

art. 15 ust. 4 pkt 3 informacje właściwego sądu lub właściwej instytucji o podjęciu przez osobę uprawnioną czynności związanych z wykonaniem tytułu wykonawczego za granicą albo o niepodjęciu tych czynności, w szczególności w związku z:

- brakiem podstawy prawnej do ich podjęcia lub

- brakiem możliwości wskazania przez osobę uprawnioną miejsca zamieszkania dłużnika alimentacyjnego za granicą,

Ja bym przyznał
"Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów".
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]