osoby starsze świadczenie pielęgnacyjne

Strona 4 z 5    [ Posty: 45 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 17 lip 2017, 13:56

Do Pani Jasiak. Może ma Pani przesłać decyzję na odmowę świadczenia pielęgnacyjnego bo mam wrażenie ,że znowu piszę to samo.
b.b
Praktykant
Od: 14 mar 2017, 9:56

Napisano: 17 lip 2017, 13:57

ze względu na wiek ?
jasiak
Referent
Od: 08 mar 2017, 13:29

Napisano: 17 lip 2017, 13:59

tak na osobę starsza
b.b
Praktykant

Napisano: 17 lip 2017, 14:00

wyslij mi w wiadomości prywatnej swojego emaila
prześlę
ale jutro bo uciekam do urzędu pracy teraz ok
jasiak
Referent
Od: 08 mar 2017, 13:29

Napisano: 17 lip 2017, 14:03

b.b
Praktykant

Napisano: 17 lip 2017, 14:04

Ok dziękuje bardzo.
b.b
Praktykant

Napisano: 17 lip 2017, 14:37

jasiak pisze:
jankowska pisze:A już tak na koniec , dlaczego w innych MOPS wydają decyzję bez odwoływania sie do SKO? Przecież oni też " pracują" na obecnych przepisach?

kominikat ministerstwa
http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... miany.html
nawet z dziś
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzone są obecnie analizy możliwych do wprowadzenia zmian w systemie wsparcia osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Rozpatrywane są wszystkie propozycje rozwiązań, szczególnie te, zgłaszane przez środowiska skupiające osoby niepełnosprawne oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Należy do nich postulat zniesienia dysproporcji w wysokości świadczeń dla opiekunów dorosłych osób

niepełnosprawnych i opiekunów osób niepełnosprawnych od dzieciństwa.

Te propozycje, a także kwestia niezrealizowanego przez rząd poprzedniej kadencji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 21 października 2014 r. sygn. akt K 38/13, są głównym przedmiotem prac międzyresortowego Zespołu do spraw Opracowania Rozwiązań w zakresie Poprawy Sytuacji Osób Niepełnosprawnych i Członków ich Rodzin, który został powołany przez premier Beatę Szydło zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów nr 89 z 29 sierpnia 2016 r.
zadałam pytanie konkretne a ty mi ogólniki piszesz , gdyby tak było jak w tym pismie to nie wydawaliby ŚP , widocznie w innych urzedach siedzą ludzie a nie roboty

nadal nie masz żadnych wątpliwości ?
jankowska
Praktykant
Od: 26 maja 2017, 9:37

Napisano: 17 lip 2017, 14:40

Miałam kiedyś takie same wątpliwości jak ty , ale po wyrokach sądów i po wypłacaniu z odsetkami zaległych świadczeń , przeszło mi , bo skarb państwa jeszcze więcej musiał zwracać
jankowska
Praktykant
Od: 26 maja 2017, 9:37

Napisano: 17 lip 2017, 22:24

jasiak pisze:ale ja nadal widzę wyrok NSA w konkretnej sprawie pana jakiegoś i nie widzę aby zapis znikł z ustawy

wyrok dotyczy określonej sprawy i osoby, ale problem prawny, który rozstrzyga NSA dotyczy konkretnego przepisu np. 17 ust. 1b w związku z zapisami ustawy zasadniczej po wydanym i ogłoszonym wyroku TK
ogłoszenie wyroku TK spowodowało pewne skutki np. art. 17 ust. 1b utracił moc prawną w określonym zakresie (jak w sentencji wyroku TK) o czym ustawodawca informuje w ustawie o świadczeniach rodzinnych
np. skutkiem jest także zmiana sytuacji prawnej opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych i do momentu wprowadzenia zmian przez ustawodawcę organ nie może wydać decyzji opiekunowi dorosłej osoby niepełnosprawnej na podstawie niekonstytucyjnego przepisu
zapis i owszem jest w ustawie i nie jak piszesz w niezmienionej postaci, ale tenże zapis art. 17 ust. 1b wygląda tak:
art. 17 ust. 1b 10)
przeczytaj w ustawie co to oznacza

jeśli mówisz, że ministerstwo lub wojewoda nakazują nie przyznawać świadczenia pielęgnacyjnego opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych to napisz to w wydawanej w sprawie decyzji, wówczas będzie możliwość weryfikowania tych rewelacji (organ działa na podstawie nakazów, a nie przepisów)
-----------
Krzysztof

- nie jestem pracownikiem OPS
Krzysztof
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 04 sty 2014, 2:06
EL

Napisano: 18 lip 2017, 8:38

to jest pierwsza sprawa później pewnie będzie prościej podejmować decyzje. Jeszcze czekam na opinię prawnika. Dziękuje bardzo.
b.b
Praktykant

PoprzedniaNastępna

Strona 4 z 5    [ Posty: 45 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]