dodatek na dojazd

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 gru 2013, 17:06

czy dodatek ten nalezy sie dziecu które ma 12 i 14 lat i uczty sie w szkole podstawowej i gimnazjum, ma orzeczenie i przebwa w osrodku szkolno wychowawczym w dni nauki szkolnej?
~***


Napisano: 12 gru 2013, 19:08

dojazd nie, internat tak
Art. 15 ust. 1: Dodatek z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamiesz-kania przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opieku-nowi faktycznemu dziecka lub osobie uczącej się:
1) w związku z zamieszkiwaniem w miejscowości, w której znajduje się sie-dziba szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły artystycznej, w której realizo-wany jest obowiązek szkolny i obowiązek nauki, a także szkoły podstawo-wej lub gimnazjum w przypadku dziecka lub osoby uczącej się, legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności ...
~ewalu


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]