MY CZY SKO

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 maja 2014, 8:59

mam dwie decyzje przyznającą świadczenie piel. przez SKO decyzje wygasły w czerwcu 2013 r., czy my wysyłamy informację o warunkach jakie nalezy spełnić w celu przyznania ZDO?????, i co z wnioskim czy odmowa czy przynac czy SKO MA PRZYZNAĆ JUZ SAMA NIE WIEM JAK TO U WS JEST
MAGDA 83

Napisano: 16 maja 2014, 9:04

wy, wszystko wy i tylko wy
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 16 maja 2014, 9:07

informacje wysyla organ, ktory wyplacal swiadczenia pieleg., wiec to chyba jasne kto:)
my bedziemy przyznawac zdo (oczywiscie jesli nadal beda spelniac to co trzeba spelniac, z pominieciem tego co kiedys naszym zdaniem nie spelniali a sko uznalo ze spelniali)
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 16 maja 2014, 9:09

kb - możesz mi wyjaśnić tę drugą kwestię?
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 16 maja 2014, 9:14

ktora? :) jesli sko przyznalo SP na przyklad malzonkowi na malzonka - czyli wlasciwie nie spelniali pzreslanek, bo malzonek to nie osoba zobowiazana do alimentacji - to mimo wszystko przyznam jesli opiekun dalej sprawowal opieke, nie podjal zatrudnienia czy tam nie dostal renty...o tę kwestie chodzilo?
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor

Napisano: 16 maja 2014, 9:21

o tą. To jest ta druga kwestia
pierwsza jest ta:
nformacje wysyla organ, ktory wyplacal swiadczenia pieleg., wiec to chyba jasne kto:)

druga jest ta:
my bedziemy przyznawac zdo (oczywiscie jesli nadal beda spelniac to co trzeba spelniac, z pominieciem tego co kiedys naszym zdaniem nie spelniali a sko uznalo ze spelniali).

I o tą kwestię mi chodzi. Wg mnie obejmuje ona dwa podstawowe przypadki:
żona na męża i na odwrót
syn/córka na rodzica gdy współmałżonek żyje i nie ma znacznego.

Jaką widzisz podstawę do odmowy tym osobom? Podważysz decyzję SKO (zwrócisz się o unieważnienie decyzji SKO o przyznaniu a nie oszukujmy się w niektórych przypadkach i własnych)
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 16 maja 2014, 9:35

Elmer pisze:
I o tą kwestię mi chodzi. Wg mnie obejmuje ona dwa podstawowe przypadki:
żona na męża i na odwrót
syn/córka na rodzica gdy współmałżonek żyje i nie ma znacznego.

Jaką widzisz podstawę do odmowy tym osobom? Podważysz decyzję SKO (zwrócisz się o unieważnienie decyzji SKO o przyznaniu a nie oszukujmy się w niektórych przypadkach i własnych)

no kurcze Elmer gdzie ja napisalam,ze odmowie w takim przypadku??:) napisalam ze mimo wszystko przyznam - jesli te pozostale przeslanki bedzie nadal spelniac
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor

Napisano: 16 maja 2014, 9:41

ok leje, wieje, drzewa łamie, w uszach mi szumi to tak czytam jak czytam. A jeszcze niewyspany jestem.
Sorry.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 16 maja 2014, 10:00

a u nas blekitne niebo i slonko od rana... jeszcze tylko, zeby przestalo mrozic;-)
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]