dodatek do zr z tytułu urodzenia dziecka czy przyznać ?

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 27 sty 2015, 12:03

Mam kobietę, która 09.01.2015 złożyła wniosek o zr + dodatek z tytułu urodzenia dziecka. Kobieta ma utratę dochodu i przyznanie świadczeń od 01.02.2015. Mam dylemat , ponieważ dziecko urodziło się 14.01.2014 roku, w dniu złożenia wniosku nie miało ukończonego roku, teraz ma już skończony roczek. Jeśli przyznam zasiłek rodzinny od 01.02.2015 to mogę przyznać jej urodzenie dziecka jeśli ma już skończony roczek a zasiłek rodzinny nie należał się za styczeń 2015 ( kiedy to dziecko skończyło rok )? proszę podpowiedzcie bo nie wiem co teraz zrobić . Czy przy dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka też jest stosowany warunek że wniosek ma być złożony w termie 12 miesięcy od urodzenia dziecka tak jak przy becikowym czy nie ma warunku 12 miesięcy ?
anka//

Napisano: 27 sty 2015, 13:21

Pamiętaj że dodatki przysługują jeżeli przysługuje zasiłek rodzinny.
Nie można przyznać samego dodatku. Zasiłek rodzinny nie przysługuje za styczeń więc dodatek również - powód - nie spełnione kryterium dochodowe. W lutym przysługuje zasiłek rodzinny ale dodatek z tytułu urodzenia już nie - bo jest po terminie.
Martinka

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]