czy nalezy się zasiłek rodzinny?PILNE!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 23 lip 2015, 13:20

Matka ma przyznane św. rodzinne na córkę, która w styczniu 2016 r. skończy 18 lat. W lipcu 2015 córka urodziła wlasne dziecko. Ojciec dziecka jest pełnoletni. W zwiazku z powyższym ojciec dziecka skoro jest pełnoletni może ubiegac sie o świdczenia na swoje dziecko. W składzie rodziny musi być wykazana ta niepełnoletnia matka dziecka? a czy matka niepełnoletniej dziewczyny moze pobierac na nia rodzinne do uzyskania pełnoletności?
Mania12389


Napisano: 23 lip 2015, 13:21

tak.
Dokładnie popatrz na akt urodzenia dziecka - wątpię by był w nim tatuś
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16624
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 23 lip 2015, 13:24

nie mam jeszcze aktu urodzenia. Klient dopiero wzial wniosek do wypełnienia tylko odpowiedział mi swoja historię
Mania12389

Napisano: 23 lip 2015, 13:46

no ale skoro dziewczyna ma już swoje dziecko to matka tej dziewczyny nie może na nią juz pobierać rodzinnego, bo ona ma swoje dziecko. a przeciez ta dziewczynka będzie w składzie rodziny wykazana przez tego świeżego ojca dziecka.....?
b.k.

Napisano: 23 lip 2015, 13:50

tez byłam przekonana że matce na niepełnoletnią dziewczynę się nie nalezy ale usłyszalam opinie że sie nalezy dlatego pytam bo zwatpilam
Mania12389

Napisano: 23 lip 2015, 14:03

Art. 7. Zasiłek rodzinny nie przysługuje, jeżeli:
4) pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko;
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 16624
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 23 lip 2015, 14:07

no faktycznie. zwracam honor:) "pełnoletnie" ! czyli do ukończenie 18 będzie sie jeszcze należało.... ja bym teraz tak zrobila...
b.k.

Napisano: 23 lip 2015, 14:09

b.k. pisze:no ale skoro dziewczyna ma już swoje dziecko to matka tej dziewczyny nie może na nią juz pobierać rodzinnego, bo ona ma swoje dziecko. a przeciez ta dziewczynka będzie w składzie rodziny wykazana przez tego świeżego ojca dziecka.....?

dziewczyna moze sobie miec swoje dziecko ale jesli jest niepelnoletnia to swiadczenia na nia jej rodzicom przysluguja nadal, bo nie przysluguja tylko kiedy pelnoletnie dziecko ma dziecko
a jesli niepelnoletnia urodzila dziecko, ktore ma nawet i z pelnoletnim tatusiem to ten tatus niestety moze zostac tatusiem tylko i wylacznie "przy pomocy sadu" , bez tego ojciec dziecka jest nieznany nawet jak mamusia mowi ze go zna;-)
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 6348
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]