urlop wychowawczy dla pełnomocnika przedsiebiorcy

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 25 sie 2015, 13:32

witam, mam pytanie klientka złożyła wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatku/ów, w szczególności zastanawia mnie dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego....Urlopu udzielił jej jej konkubent, z którym ma dziecko. Pełnomocnikiem przedsiębiorcy jest właśnie klientka..... co oznacza pełnomocnik przedsiębiorcy? to wspólnik? mogę jej przyznać wychowawczy??????????? pomocy
asia m.

Napisano: 25 sie 2015, 13:35

wychowawczy tylko jak jest umowa o pracę
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 25 sie 2015, 13:41

ale jest zatrudniona u tego Pana, ale nie wiem czy nie jest współwłaścicielka...
asia m.

Napisano: 25 sie 2015, 13:43

Do ZUSu zapytaj z jakim kodem jest ubezpieczona, jak 110, to trzeba przyznać. Ewentualnie możesz nadać ZUSowi czy nie kwalifikuje sie jako osoba współpracująca, niech sprawdzą
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
PL

Napisano: 25 sie 2015, 13:54

Jeśli ma umowę o pracę i były odprowadzone składki, to teoretycznie może zatrudnić ją nawet jej mąż. Czyli UW też może udzielić.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Polska C

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]