SR a alimenty na rzecz innych osób

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 sty 2016, 14:20

Jeśli gościu ma potracenia komornicze z pensji na rzecz swoich dzieci z poprzedniego związku to mogę je odliczyć od dochodu? Czy tylko te które by sam płacił?
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 438
Od: 09 kwie 2014, 10:14


Napisano: 15 sty 2016, 14:22

odliczasz
~o~

Napisano: 15 sty 2016, 14:57

serio? czyli nie odlicza się tylko FA ale zapłacone alimenty lub ściągnięte przez komornika można odliczyć? A co on musiałby on przynieść? zaświadczenie o wysokości potrąconych alimentów za cały 2014 roku od komornika bądź z zakładu pracy?
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 438
Od: 09 kwie 2014, 10:14

Napisano: 15 sty 2016, 15:05

w rozporządzeniu jest:
przekazy lub przelewy pieniężne dokumentujące wysokość zapłaconych alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani orzeczeniem sądu, ugodą sądową lub ugodą zawartą przed mediatorem do ich płacenia na rzecz osoby spoza rodziny.

Nie jestem pewna czy jeśli komornik mu robi potracenia z pensji mogę to uznać ze on płaci, czytając ten zapis.
A w ustawie o SR art. 3 pkt 1 jest dochodzie – oznacza to, po odliczeniu kwot alimentów świadczonych na rzecz innych osób itd.

nie mam pojęcia, pomożecie?
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 438
Od: 09 kwie 2014, 10:14

Napisano: 15 sty 2016, 15:35

?
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 438
Od: 09 kwie 2014, 10:14

Napisano: 10 mar 2016, 11:55

podbijam...
podpowiecie coś :)
emiljaa0801

Napisano: 10 mar 2016, 14:11

to zależy od sytuacji
jeśli miał dochody w 2014 roku to możesz odjąć te alimenty ale jesli uzysk dochodu nastapił np. w tym roku to chyba nie mozesz tego odjąć

mam rację ,ktoś odpowie???
Gość

Napisano: 11 mar 2016, 11:22

Nutka pisze:Jeśli gościu ma potracenia komornicze z pensji na rzecz swoich dzieci z poprzedniego związku to mogę je odliczyć od dochodu? Czy tylko te które by sam płacił?
emiljaa1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]