świadczenie rodzicielskie na ojca a pobrany "zasiłek macierz

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 24 kwie 2017, 14:11

Witam. Mamy Panią, która aktualnie wraz z ojcem dziecka i dzieckiem zamieszkują w Polsce. Pani pracuje od kilku miesięcy w Polsce. Pan nie pracuje. Opiekuje się dzieckiem. Dziecko nie ma jeszcze roku. Pan chce się ubiegać o świadczenie rodzicielskie w związku z opieką nad dzieckiem. Pani po porodzie pobrała "zasiłek macierzynski" w państwie członkowskim UE. Aktualnie w grę nie wchodzi koordynacja. Czy świadczenie rodzicielskie przysługuje ojcu dziecka, nawet jeśli matka udokumentuje fakt pobrania takiego świadczenia w panstwie UE przez 14 tygodni od dnia urodzenia dziecka???? Czy w grę wchodzą tylko świadczenia macierzynskie pobierana w RP?????? Czytając zapis art. 17c ust. 2 pkt 1 UoSR dochodze do wniosku ze ustawodawca wskazuje na pobieranie TYLKO świadczeń na terenie RP (wypłacane tylko z polskiego ustawodawstwa) . Co Wy na to ?????/
OPS-RIA
Praktykant
Posty: 45
Od: 15 mar 2017, 11:25


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]