świadczenie rodzicielskie - jak liczyc w nowym okresie jeżel

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 05 wrz 2017, 15:41

osoba sklada wniosek na nowy okres. ma przyznane świadczenie rodzicielskie od listopada 2016 wiec do listopada 2017 r. jeszcze je pobierac bedzie. musi wpisac dochody ze swiadczenia rodzicielskiego w dochody nieopodatkowane. czy wtedy jej dochód dzielicie na liczbę miesięcy pobieranych w 2016 r.? czy jednak 1 tys. miesiecznie?
Iza11
Stażysta
Posty: 65
Od: 13 mar 2017, 10:06


Napisano: 05 wrz 2017, 18:51

Jeśli od listopada to dzielisz na dwa
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1874
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 06 wrz 2017, 16:58

moim zdaniem jej dochód z rodzicielskiego za 2016 to 2000 i dzielimy na 12 miesięcy
mm32
Praktykant
Posty: 29
Od: 15 mar 2017, 10:28

Napisano: 06 wrz 2017, 16:59

Uzasadnij swoje zdanie
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1874
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 06 wrz 2017, 19:16

rodzicielski to świadczenie znajdujące sie w katalogu świadczeń które są uzyskiem i utratą, ale wpisujemy je w nowe oświadczenia o dochodzie niopodatkowanym więc jak je potraktować?
mm32
Praktykant
Posty: 29
Od: 15 mar 2017, 10:28

Napisano: 06 wrz 2017, 19:42

Masz rację, rodzicielskie jest w katalogu uzysk-utrata i jest dochodem nieopodatkowanym.
A teraz spójrz na art. 5.4a, tam napisali "w przypadku uzyskania dochodu". Czyli wszystko się zgadza, rodzicielskie jest dochodem i jest w katalogu dochodu uzyskanego, więc dzielimy je przez liczbę miesięcy, w których dochód ten był uzyskiwany.
To, że jest dochodem nieopodatkowanym nie ma żadnego znaczenia :)
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1874
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 06 wrz 2017, 20:25

bardzo dziękuję za podpowiedź- jest bardzo cenna
mm32
Praktykant
Posty: 29
Od: 15 mar 2017, 10:28

Napisano: 06 wrz 2017, 22:39

Moje pytanie dotyczy pojęcie uzyskiwany, ponieważ jeśli osoba ma przyznane od listopada ale wypłata nastąpiła w grudniu, dzielicie dochód na 2 miesiące czy na jeden (grudzień kiedy nastąpiła wypłata)
oliwia19
Referent
Posty: 463
Od: 21 cze 2016, 13:24

Napisano: 12 wrz 2017, 22:54

Tez się tym interesuje ponieważ ja byłam u Mazurkiewicza i mówił ze 2 miesiące przyznane to dzielimy na 2 mc
Natomiast Wardach koleżance tłumaczył ze 2 miesiące nalezne ale uzyskiwane w 1 mc to 2000/1 mc
Art 7 ust 2 pomoc państwa w wych dzieci
Ania@
Stażysta
Posty: 85
Od: 16 mar 2017, 13:30

Napisano: 13 wrz 2017, 8:07

Właśnie byłam na dwóch szkoleniach u obydwu Panów i stąd moje pytanie, ja przychylam się do stwierdzenia że na 1 miesiąc dzielimy w w/w przykładzie
oliwia19
Referent
Posty: 463
Od: 21 cze 2016, 13:24

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]