UZYSK PO UTRACIE-TEN SAM PRACODAWCA

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 14 mar 2018, 9:17

Rodzina 4-osobowa, pobierali ZR i 500, żona praca, od XII uchylenie bo mąż podjął pracę i przekraczał dochód. 31-12-2017 żona traci pracę, więc znowu przyznanie od I 2018. Dziś dostaję umowę żony z tym samym pracodawcą, od 01-03-2018, więc nie liczę jej utraty od I i jest NP za I i II, w międzyczasie utrata pracy męża w II. Jak to zrobić w programie??? Pracuję na SYGNITY. Bardzo proszę o pomoc, chodzi mi o te 2 m-ce do zwrotu, czy w programie mam usunąć te utratę dochodu zony w XII, zeby mi pokazywał program NP???
dorota202
Stażysta
Posty: 87
Od: 23 maja 2017, 11:00


Napisano: 14 mar 2018, 9:20

czemu żonie robisz NP za styczeń i luty skoro dopiero w marcu dostała umowę
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2642
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 14 mar 2018, 10:47

umowa żony z tym samym pracodawcą, wcześniej do 31-12-2017 i teraz od 01-03-2018, więc nie liczę jej utraty - po nowemu zgodnie z art. 5 ust 4c:
Przepisów o utracie i uzyskaniu dochodu nie stosuje się do dochodu z tytułu zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej i dochodu z tytułu wyrejestrowania lub rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej, jeżeli członek rodziny lub dziecko pozostające pod opieką opiekuna prawnego utracili dochód z tych tytułów i w okresie 3 miesięcy licząc od dnia utraty dochodu uzyskali dochód u tego samego pracodawcy lub zleceniodawcy lub zamawiającego dzieło lub ponownie rozpoczęli pozarolniczą działalność gospodarczą.
dorota202
Stażysta
Posty: 87
Od: 23 maja 2017, 11:00

Napisano: 14 mar 2018, 11:02

Ale to nie możesz żądać zwrotu za styczeń i luty
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2642
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 14 mar 2018, 12:17

Dlaczego?? gdyby nie ta utrata w XII to za I i II by jej się nie należało!! w/w przepis powoduje, że tej przerwy w pracy I-II nie było. Może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie czy dobrze mysle???
dorota202
Stażysta
Posty: 87
Od: 23 maja 2017, 11:00

Napisano: 14 mar 2018, 13:20

jak najbardziej świadczenia są do zwrotu na podst. art. 30 ust. 2 pkt 1a)
jollaa
Starszy referent
Posty: 501
Od: 27 mar 2017, 12:36

Napisano: 14 mar 2018, 14:00

No chyba do zwrotu. Jeszcze nie miałam takiej sytuacji ale chyba taki właśnie był zamysł ustawodawcy?
Arla
Stażysta
Posty: 123
Od: 08 lip 2014, 10:36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]