urodzenie dziecka, była zł/zł teraz ma byc pełna kwota zas.

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 13 cze 2018, 11:19

Pani pobiera rodzinne obecnie zł/zł (była zmiana z pełnych kwot), teraz (czerwiec 2018r.) złożyła wniosek na dziecko, które urodziła w maju. Po dodaniu nowego członka rodziny nie będzie przekroczenia. Jaka ma być teraz decyzja zmieniająca? I jak ma wyglądac sentencja? Przyznać na dziecko zr i dodatki i zmienić wys. Zasiłków na dzieci na pełne kwoty?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44


Napisano: 13 cze 2018, 12:23

czy ktoś podpowie jak rozwiązać takową sytuację?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 13 cze 2018, 12:58

miałam podobna sytuację mi poradzili takie rozwiązanie przyznać rodzinne na dziecko, które się urodziło odrębną decyzja a do zł za zł zrobić wszczęcie i zmianę od czerwca przyznać pełne kwoty
kala1
Referent
Posty: 324
Od: 21 mar 2017, 16:23

Napisano: 13 cze 2018, 13:04

jedną decyzją

orzekam:
I. zmienić decyzję.... w następujący sposób:
1. wysokość zasiłku ustalić na kwotę... od... do
2. wysokosć..... od...do..
II. przyznać:
1. zasiłek rodzinny
2. dod. z tyt. ur.
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Napisano: 13 cze 2018, 13:46

kala1
Referent
Posty: 324
Od: 21 mar 2017, 16:23

Napisano: 13 cze 2018, 14:46

a teraz jescze bonus, Pani ma u mnie św. rodzicielskie. 1wsza wypłata bedzie w czerwcu. Ze świadczeniem rodzicielskim będzie juz przekrocenie. Czy poczekac i uchylić decyzję w sierpniu (od sierpnia nie przysługuje) ?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 13 cze 2018, 14:48

karolina09 pisze:a teraz jescze bonus, Pani ma u mnie św. rodzicielskie. 1wsza wypłata bedzie w czerwcu. Ze świadczeniem rodzicielskim będzie juz przekrocenie. Czy poczekac i uchylić decyzję w sierpniu (od sierpnia nie przysługuje) ?


jak dodałam teraz św. rodzicielskie od lipca to wypłaca już jednorazowy dodatek z tyt. urodzenia w części. A przecież przysługuje narazie w całości wszystko
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 13 cze 2018, 14:51

nie mozna robić uzysku na przyszłosć, szybko wypłać jej ten D1 i po sprawie.
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Napisano: 13 cze 2018, 15:04

POCAHONTAS pisze:nie mozna robić uzysku na przyszłosć, szybko wypłać jej ten D1 i po sprawie.


ok a w uzsadanieniu rozpisywac się trzeba? ze po dodaniu nowego członka nie ma przekroczenia itp? i art. 163 kpa nalezy dodac?
karolina09
Referent
Posty: 466
Od: 12 maja 2017, 7:44

Napisano: 14 cze 2018, 7:07

my piszemy "referaty", wiec to zależy od ośrodka, odstępujemy od uzasadnień tylko wtedy kiedy przyznajemy wszystko na cały okres.

przy dec. zmieniajacej art. 163 .
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1151
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]