pomocy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 11 sty 2017, 13:57

Pani urodzila 25.11.2016r. i z tym dniem ma wystawione swiadectwo pracy.Teraz macierzynski bedzie placil zus.wniosek o 500 zł zlozyla 15.12.2016 czyli musi mi dosniesc w styczniu zaswiadczenie z zusu o macierzynskim za grudzien.Wyplata za grudzien poszla i teraz powinna dostarczyc zaswiadczenie i miec przeliczony dochod ale pracodawca jeszcze nie przeslal do zusu dokumentow (tak powiedzieli pani w zusie)co w tej sytuacji zrobic? Jak dolicze jej macierzynski bo zus jej splaci ten macierzynski to przekroczy jej dochod.Co mam zrobic w ww sprawie? Jak to ugryzc ? jestem na stazu i nie chce co chwile dopytywac starszych kolezanek.pomozcie prosze bo dopiero sie ucze.
stazystka


Napisano: 11 sty 2017, 14:10

jeżeli to jest zasiłek macierzyński po utracie zatrudnienia uzyskaniem jest pierwsza wypłata macierzyńskiego z ZUS i wtedy doliczasz kwotę dochodu za miesiąc następujący po miesiącu w którym nastąpiło uzyskanie dochodu (czyli kwotę drugiej wypłaty zasiłku)
Gość

Napisano: 11 sty 2017, 14:16

Gość pisze:jeżeli to jest zasiłek macierzyński po utracie zatrudnienia uzyskaniem jest pierwsza wypłata macierzyńskiego z ZUS i wtedy doliczasz kwotę dochodu za miesiąc następujący po miesiącu w którym nastąpiło uzyskanie dochodu (czyli kwotę drugiej wypłaty zasiłku)


Dokładnie
inga3


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]