SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 sty 2017, 15:32

Proszę o pomoc. Dostaliśmy pismo z innego Mopsu że osoba tam przebywająca mająca ostatnie miejsce zameldowania w naszej gminie złozyła podanie o skierowanie jej do schroniska dla bezdomnych.Dodam, że osoba ta przebywa tam wiele lat. Od kilku lat ma również przyznany zasiłek stały, który wypłaca tamta gmina. Czy z uwagi na ostatni meldunek na terenie naszej gminy mamy obowiazek kierować ja do tego schroniska i ponosić koszty pobytu?
IGCIA


Napisano: 11 sty 2017, 16:07

Niestety, w momencie, kiedy osoba staje się bezdomna, właściwość miejscowa przechodzi na gminę ostatniego zameldowania na pobyt stały, niezależnie od tego, jak długo osoba mieszkała gdzie indziej i jakie pobierała tam świadczenia. Jesteście zatem nie tylko zobowiązani do zapewnienia schronienia, ale jeszcze do tego tamta gmina powinna w tym momencie uchylić przyznany przez siebie zasiłek stały i powinniście przyznać go wy.
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 12 sty 2017, 8:09

Dziękuję za odpowiedź, może jeszcze ktoś się wypowie w tej sprawie?
IGCIA

Napisano: 16 sty 2017, 1:54

Nieprawda najpierw musicie wyjść od definicji osoby bezdomnej. My ciagle tak mamy ze piszą inne gminy ze naście lat temu klient meldowany był u mas ale od paru lat przebywanpoza gmina i my ustalamy czy od tamtego
Okresu był osoba bezdomna i gdzie miał centrum życiowe jeśli przez te naście lat mieszkał w schronisku to ok jest nasz ale jeśli miał miejsce pobytu i miał centrum życiowe gdzie indziej to nie był bezdomny o nie ma zastosowania ten przepis. Są o tym wyroki sądów najwyższych. Nie dajcie się wrobić teraz jest tego dużo a wiadomo E każda gmina chce się wymigać od płacenia
Anyks

Napisano: 16 sty 2017, 9:15

@Anyks: Nie do końca cię zrozumiałem. Bezwzględnie faktem jest, że podstawą jest definicja osoby bezdomnej (art. 6 p. 8.) Co się dzieje w momencie, kiedy osoba zaczyna tą definicję spełniać, określa art. 101 ust. 2 całkiem jasno, bez specjalnego pola do manewrów i interpretacji. Orzecznictwo znam, nie chwaląc się, dość dobrze, ale jeśli masz namiary na jakieś ciekawe orzeczenia, to jestem otwarty. W razie wątpliwości zawsze pozostaje spór o właściwość przed wspólnym organem odwoławczym.
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]