wpłaty od dłużnika

  
Strona 1 z 5    [ Posty: 46 ]

Moderator: Elmer

Napisano: 20 mar 2017, 14:50

Proszę powiedzcie proszę czy jeśli otrzymujecie wpłatę od dłużnika alimentacyjnego (dłużnik nie ma układu ratalnego) czy odsyłacie taką wpłatę do komornika, czy rozpisujecie 40% 60% i tylko informacja do komornika? Jak jest prawidłowo i na podstawie jakiego art ustawy FA
ama6
Praktykant
Posty: 6
Od: 17 mar 2017, 10:00


Napisano: 20 mar 2017, 15:00

rozliczasz normalnie i tylko informacja do komornika
"Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów".
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 15049
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 20 mar 2017, 15:43

Tak tez robimy, ale odebrałam tel z innej gminy dziś i Pani wykrzyczała mi, że jest to niezgodne z naszą ustawą. Dlatego zastanawiam się na podstawie jakich art. naszej ustawy jest to słuszne działanie bądź nie:)
ama6
Praktykant
Posty: 6
Od: 17 mar 2017, 10:00

Napisano: 20 mar 2017, 15:47

"Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów".
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 15049
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 20 mar 2017, 15:51

Kiedyś natknęłam się na wyjaśnienia Ministerstwa w tym zakresie i odpisałam komornikowi coś takiego:
Jeżeli organ właściwy wierzyciela otrzyma bezpośrednio od dłużnika alimentacyjnego wpłaty z tytułu spłaty należności powstałych z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego, to rozlicza je zgodnie z art. 27 ust. 11 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, dodanym ustawą z dnia 24 lipca 2015r. o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z dnia 3 września 2015r., poz. 1302), i informuje o fakcie przyjęcia niniejszych wpłat komornika sadowego prowadzącego postepowanie egzekucyjne obejmujące ww. należności.
Ponadto żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania dłużnikowi alimentacyjnemu wpłacania ww. należności bezpośrednio na konto organu właściwego wierzyciela oraz żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania organowi właściwemu wierzyciela przyjmowania tych wpłat.
Homo homini consulere debet
gonia789
Stażysta
Posty: 71
Od: 10 mar 2017, 10:07
lubelskie

Napisano: 20 mar 2017, 15:55

dziekuję
ama6
Praktykant
Posty: 6
Od: 17 mar 2017, 10:00

Napisano: 21 mar 2017, 8:57

Elmer pisze:https://www.windykacja.pl/poradnik,poradnik-dla-wierzycieli,splata-zadluzenia-z-pominieciem-komornika-a-wysokosc-oplaty-egzekucyjnej.html

no mówiłam jak nic, poradniki internetowe Twoim źródłem wiedzy. :lol: Miłego dnia ;)
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 878
Od: 27 kwie 2015, 14:01

Napisano: 21 mar 2017, 9:08

lepiej mieć jakieś źródło wiedzy niż jej nie mieć :lol:
"Powaga to jedyna ucieczka dla płytkich umysłów".
Oscar Wilde
"Errare humanum est"
Seneka Starszy
Elmer
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 15049
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 21 mar 2017, 14:04

gonia789 pisze:Kiedyś natknęłam się na wyjaśnienia Ministerstwa w tym zakresie i odpisałam komornikowi coś takiego:
Jeżeli organ właściwy wierzyciela otrzyma bezpośrednio od dłużnika alimentacyjnego wpłaty z tytułu spłaty należności powstałych z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego, to rozlicza je zgodnie z art. 27 ust. 11 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, dodanym ustawą z dnia 24 lipca 2015r. o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z dnia 3 września 2015r., poz. 1302), i informuje o fakcie przyjęcia niniejszych wpłat komornika sadowego prowadzącego postepowanie egzekucyjne obejmujące ww. należności.
Ponadto żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania dłużnikowi alimentacyjnemu wpłacania ww. należności bezpośrednio na konto organu właściwego wierzyciela oraz żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania organowi właściwemu wierzyciela przyjmowania tych wpłat.
gonia789 pisze:Kiedyś natknęłam się na wyjaśnienia Ministerstwa w tym zakresie i odpisałam komornikowi coś takiego:
Jeżeli organ właściwy wierzyciela otrzyma bezpośrednio od dłużnika alimentacyjnego wpłaty z tytułu spłaty należności powstałych z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego, to rozlicza je zgodnie z art. 27 ust. 11 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, dodanym ustawą z dnia 24 lipca 2015r. o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z dnia 3 września 2015r., poz. 1302), i informuje o fakcie przyjęcia niniejszych wpłat komornika sadowego prowadzącego postepowanie egzekucyjne obejmujące ww. należności.
Ponadto żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania dłużnikowi alimentacyjnemu wpłacania ww. należności bezpośrednio na konto organu właściwego wierzyciela oraz żaden przepis nie zabraniał, ani nie zabrania organowi właściwemu wierzyciela przyjmowania tych wpłat.

akurat nie zgadzam się z tym bo art. 27 ust. 11 dokładnie mówi jak organ rozlicza i odnosi się do przepisów egzekucyjnych .....wprost... :D
Malwina69
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 71
Od: 22 mar 2016, 14:19

Napisano: 21 mar 2017, 15:45

Dotarłam do opinii ministerstwa z której wynika, że żaden przepis nie zabraniał i nie zabrania dłużnikowi alimentacyjnemu wpłacania należności:)
ama6
Praktykant
Posty: 6
Od: 17 mar 2017, 10:00

Następna

  
Strona 1 z 5    [ Posty: 46 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron