Kontrakt społeczny - a miejsce zameldowania

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 19 maja 2017, 18:10

Od około roku zmuszeni jesteśmy razem z żoną do korzystania z wątpliwej pomocy MOPS, ciężko to nazwać pomocą gdy nasza opiekunka wiedząc że by dojeżdżać do ośrodka musimy wydawać pieniądze na dojazd, zresztą często tak nie robimy. Ale do rzeczy.
W tamtym roku miałem drobną przerwę w korzystaniu z "pomocy" lecz niestety początek roku znów zmusił nas do konieczności udania się do MOPS. Niby nie było w tym problemu, oczywiście poza kilkunastoma wizytami w ośrodku bo coś za każdym razem brakowało. Poza tym usilnie usiłują mi wmówić iż bez podpisania kontraktu nie otrzymamy dalszej pomocy, i zasiłek majowy, mimo przyznaje decyzji na 3 miesiące, będzie ostatnim. Kontrakt ma głównie polegać iż zgodzę się na uczestnictwo w jednym z programów, który już kiedyś w mieście mojego zameldowania już odbyłem. Zamieszkujemy z żoną w mieście X ale mimo to jestem zameldowany i zarejestrowany jako bezrobotny w mieście Z. Nie bardzo mam ochotę zostać zmuszony do uczestnictwa w tych programach, które nic nie wnoszą a narażą mnie na koszty związane z dojazdami. Urząd Pracy w którym jestem zarejestrowany poinformował mnie iż w przypadku jeśli oni także mnie skierują do jakiś aktywizacyjnych programów, nie będę mógł odmówić ze wzgledu na możliwość utraty statusu bezrobotnego. Dodatkowo wiem iż ustawa 11 jasno określa iż taka forma pomocy należy się osobą DŁUGOTRWALE bezrobotnym, a ja zarejestrowany jestem teraz od marca 2017, ponadto zastanawia mnie fakt iż osoby do których również ta ustawa jest kierowana, czyli do uzależnionych, jakoś nie są widoczne na takich spotkaniach. Wiem, bo kilka razy widziałem kilka różnych. Więc czy będąc zameldowany w mieście Z a korzystając z pomocy w mieście X mam obowiązek podpisać kontrakt, czy też odmówić i potem odwoływać się, jak to pani opiekunka mi powiedziała, "do Pana Boga"?
Arek1957
Praktykant
Od: 19 maja 2017, 17:52

Napisano: 20 maja 2017, 13:40

Po zakonczeniu kursu/szkolenia otrzymał pan zaświadczenie. Jeżeli nie prosze napisać do ośordka w Z ,żeby pisemnie potwierdzili iż przeszedł Pan to i to.
Wredniocha
Referent
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 22 maja 2017, 9:38

Nie radziłabym odmawiać podpisania kontraktu, będzie to argumentem do braku współpracy z pracownikiem socjalnym. Lepiej przedstawić dokumenty świadczące o ukończeniu przez Pana danego programu, kursu, itp. Dobrze byłoby pomyśleć i przedstawić pracownikowi socjalnemu w jaki sposób stara się Pan wyjść z trudnej sytuacji, pokazać swoją aktywność...
Julia32
Stażysta
Od: 17 mar 2016, 9:51

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]