ZASIŁEK STAŁY - osoba bezdomna opuszcza monar

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 paź 2017, 14:28

Witam
Mam Pana który przebywając w Monar Markot pobierał w tut ops zasiłek stały. Obecnie opuścił Monar Markot i wyprowadził się do innej gminy z zamiarem stałego pobytu.
Stały meldunek ma w naszej gminie.
Gmina w której złozył wniosek o zasiłek stały i gdzie przybywa zgłosiła się do nas o zwrot kosztów udzielenia tego zasiłku.czy powinnismy zwrocic koszty udzielenia mu zasiłku stałego skoro przebywa teraz w innej gminie z zamiarem stałego pobytu a u nas jest tylko zamldowany?
agnieszka-pr
Praktykant
Posty: 2
Od: 12 paź 2017, 14:07


Napisano: 13 paź 2017, 9:22

Pytania:
1. W tej innej gminie to on przebywa w lokalu mieszkalnym czy w jakiejś placówce?
2. Ma stały meldunek u Was w gminie - czy może tam mieszkać a nie mieszka, bo takie ma widzimisię, czy faktycznie nie ma możliwości zamieszkania pod tym adresem?
jerzozwierz
Referent
Posty: 280
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 13 paź 2017, 13:39

Jezeli mieszka tam krótko trudno mówić o zamiarze stałego pobytu.
Wredniocha
Referent
Posty: 368
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 13 paź 2017, 13:45

No a jak oświadczy pisemnie to, to jest święte.
ttt
Stażysta
Posty: 114
Od: 10 paź 2017, 10:58

Napisano: 13 paź 2017, 14:08

to nie ejst świete tylko weryfikowalne. Sory ale nie daję sie wpuszczać.To gmina stełgo zameldowania jak nie che płacic musi udowodnić ,zę w tatej gminie ma stałego pobytu: jest w partnerstwie, szuka tam pracy, ma zameldowanie czasowe itp. Jestm akurat po takiej sprawie i uznałam sie za niewłasciwą. Wywiad nie wrócił chyba ,ze dali do sądu o spór bo nie mamy wspólnego SKO>
Wredniocha
Referent
Posty: 368
Od: 17 gru 2016, 14:13

Napisano: 13 paź 2017, 14:14

O bezdomności nie świadczy brak meldunku a miejsce przebywania, jeżeli przebywa w warunkach "niemieszkalnych" to jak najbardziej właściwa będzie gmina ostatniego stałego miejsca zameldowania na pobyt stały. Jeżeli jednak jest to miejsce mieszkalne (odpuściłbym Schroniska) to wtedy skupiłbym się na art. 101.1. "Właściwość miejscową gminy ustala się według miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie."
walek
Stażysta
Posty: 86
Od: 29 paź 2007, 13:05

Napisano: 13 paź 2017, 14:44

Zgadza sie ale trzeba udowodnić zamir stałego pobytu przez jego zamiary zyciowe i związki z nową gminą. Inaczej sko lub sąd uwali i roztrzyga na niekorzyśc gminy w której ma meldunek.
Wredniocha
Referent
Posty: 368
Od: 17 gru 2016, 14:13


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]