Oczywiście że można. Ale wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli uważasz, że sytuacja jest wyjątkowa, szczególna i wymagająca interwencji ops to jak najbardziej należy wesprzeć. Wszystko zależy od okoliczności a Ty jako pracownik socjalny znajacy sytuację zyciową i materialną rodziny wiesz najlepiej czy należy udzielić takowego wyjątkowego świadczenia.
Do ~aaa
Uważam, że jest poroszone przez Ciebie zagadnienie jest kwestią sporną. Art 41 stanowi:
W szczególnie uzasadnionych przypadkach osobie albo rodzinie o dochodach prze-kraczających kryterium dochodowe może być przyznany:
1) specjalny zasiłek celowy w wysokości nieprzekraczającej odpowiednio kry-terium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub rodziny, który nie podlega zwrotowi;
Jeżeli jest on przyznay dwukrotnie w ciagu miesiaca i mamy wydane 2 decyzje administracyjne to dlaczego uważasz, iż powinnismy sumować przyznaną pomoc społeczną?
Sytuacja jest naprawdę bardzo wyjątkowa i trudna (pomimo przekroczenia kryterium). Dalismy rodzinie 2 specjalne w miesiącu, ale ich suma przekroczyła łącznie kryterium, gdyz pierwszy wyniósł 450 zł a drugi zasiłek 200 zł. No cóż.. jeżeli nieprawidłowo, to trudno.. najwyżej nam to zakwestionują.. Ale sytuacja naprawdę tego wymagała..
no i co z tego że w tym samym miesiącu? Rozpatrywane są dwa wnioski, dwie sytuacje, 2 potrzeby celowe, dwa wywiady i dwie decyzje administracyjne....
Na jakiej podstawie wnosisz, iż ma tu zastosowanie ogranicznik czasowy (cytat:bo są wydane w tym samym miesiącu- proste)?
I dlaczego akurat miesieczny? A nie np dwumiesieczny a moze roczny? A dlaczego nie np odnośnik celowy? Skoro jest to pomoc szczególna to i cele też są szczególne i indywidualne.
Oczekuję merytorycznej dyskusji ze wskazaniem konkretnych przepisów. Nie jest dla mnie żadnym argumentem stwierdzenie: \"bo tak jest i tak robimy od wielu lat\" bądź \"bo są wydane w tym samym miesiącu\" itp. PROSTE!