2 zasiłki specjalne w miesiącu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 23 sty 2014, 17:11

Czy mozna w jednym miesiącu tej samej rodzinie przyznać np. 2 zasiłki celowe specjalne?
~DORIS

Napisano: 23 sty 2014, 18:24

Drugą daj odmowę to i tak specjalny.Jak się odwoła to i tak utrzymają w mocy ,bo dostał.Inaczej będą wnioski co tydzień.ECH,potrafią ludzie doić kasę.
~pan z łopieki

Napisano: 23 sty 2014, 23:06

Oczywiście że można. Ale wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli uważasz, że sytuacja jest wyjątkowa, szczególna i wymagająca interwencji ops to jak najbardziej należy wesprzeć. Wszystko zależy od okoliczności a Ty jako pracownik socjalny znajacy sytuację zyciową i materialną rodziny wiesz najlepiej czy należy udzielić takowego wyjątkowego świadczenia.
~mirka

Napisano: 24 sty 2014, 9:41

Można ale należy uważać aby wysokość dwóch zasiłków nie przekroczyła kryterium:
~aaa

Napisano: 24 sty 2014, 9:58

Można dać dwa zasiłki celowe specjalne tylko żeby to wynikało z wywiadu.
~~lutka

Napisano: 24 sty 2014, 12:15

Do ~aaa
Uważam, że jest poroszone przez Ciebie zagadnienie jest kwestią sporną. Art 41 stanowi:
W szczególnie uzasadnionych przypadkach osobie albo rodzinie o dochodach prze-kraczających kryterium dochodowe może być przyznany:
1) specjalny zasiłek celowy w wysokości nieprzekraczającej odpowiednio kry-terium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub rodziny, który nie podlega zwrotowi;

Jeżeli jest on przyznay dwukrotnie w ciagu miesiaca i mamy wydane 2 decyzje administracyjne to dlaczego uważasz, iż powinnismy sumować przyznaną pomoc społeczną?
~mirka

Napisano: 24 sty 2014, 13:42

Bez przesady dochód rodziny przekracza skoro mają specjalny celowy otrzymali już jeden to na drugi odmowa.
~magda

Napisano: 24 sty 2014, 17:54

mirka
bo są wydane w tym samym miesiącu- proste

Doris
a co ta sytuacja że aż dwa specjalne??
~Wredna

Napisano: 24 sty 2014, 22:25


Sytuacja jest naprawdę bardzo wyjątkowa i trudna (pomimo przekroczenia kryterium). Dalismy rodzinie 2 specjalne w miesiącu, ale ich suma przekroczyła łącznie kryterium, gdyz pierwszy wyniósł 450 zł a drugi zasiłek 200 zł. No cóż.. jeżeli nieprawidłowo, to trudno.. najwyżej nam to zakwestionują.. Ale sytuacja naprawdę tego wymagała..

~DORIS

Napisano: 24 sty 2014, 22:38

do Wrednej

no i co z tego że w tym samym miesiącu? Rozpatrywane są dwa wnioski, dwie sytuacje, 2 potrzeby celowe, dwa wywiady i dwie decyzje administracyjne....

Na jakiej podstawie wnosisz, iż ma tu zastosowanie ogranicznik czasowy (cytat:bo są wydane w tym samym miesiącu- proste)?
I dlaczego akurat miesieczny? A nie np dwumiesieczny a moze roczny? A dlaczego nie np odnośnik celowy? Skoro jest to pomoc szczególna to i cele też są szczególne i indywidualne.

Oczekuję merytorycznej dyskusji ze wskazaniem konkretnych przepisów. Nie jest dla mnie żadnym argumentem stwierdzenie: \"bo tak jest i tak robimy od wielu lat\" bądź \"bo są wydane w tym samym miesiącu\" itp. PROSTE!

~mirka


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x